V Prostějově se budou dál zlepšovat sociální služby

V Prostějově se budou dál zlepšovat sociální služby
Azylový dům v Určické ulici se má rozšířit alespoň o deset míst

Radní se shodli na nutnosti dál zvyšovat kapacitu míst v oblasti poskytování sociálních služeb. Jednak mají v plánu zřízení nového domu pro seniory a také rozšíření azylového centra v Určické ulici. 

Přesné místo, kde by mohl stát nový dům s bytovými jednotkami pro seniory, zatím není lokalizované. Jak uvedla místostarostka Alena Rašková, nejvhodnějším místem se jeví například Holandská ulice. 

„Město vlastní rozsáhlé pozemky za aquaparkem a nákupním centrem Lidl, kam by zamýšlený objekt vešel. Mohl by to být dům stejného typu jako je v ulicích Hacarova nebo Polyšenského. K těmto domům máme už vypracovanou projektovou dokumentaci, domy jsou postaveny zhruba před pěti lety a projekty by se daly s mírnými doplňky použít. Mají všechny znaky moderního bydlení a jsou bezbariérové,“ vysvětlila místostarostka. Kolem domu by bylo i dost místa pro vybudování parčíku a je tam i prostor na parkoviště. A co je pro starší lidi důležité, je zde dostupné nákupní centrum, výhodou je i blízkost lékařské služby v nedaleké poliklinice a v neposlední řadě i dopravní obslužnost s blízkostí zastávek MHD. Nový dům s pečovatelskou službou by mohl stát už v příštím roce. 

„Azylový dům v Určické ulici bychom potřebovali rozšířit alespoň o deset míst. Mám na mysli noclehárnu. Lidé bez domova dnes chtějí většinou jen přespat v suchu a teple,“ uvedla Alena Rašková. Azylový dům  nabízí některé sociální služby směřující k začlenění lidí bez domova do běžného života. Noclehárna ale slouží pouze k přenocování, lidé, kteří si vybrali tento typ života  nemají zájem o trvalejší pobyt. Noclehárna je plná i v létě. Na oba typy sociálních služeb by muselo město získat dotaci.    

(jap)

Poslat nový komentář