Kauza IT: radnice podala trestní oznámení

Kauza IT: radnice podala trestní oznámení
ilustrační foto

Nad otázkou informačních technologií (IT) konečně spadla opona mlčení. Víc než týden po mimořádném jednání vedení města k této problematice zveřejnil magistrát prohlášení, jak dopadlo místní šetření. Magistrát podal trestní oznámení pro podezření ze spáchání podvodu, při němž město přišlo o víc než 400 tisíc korun.

Mimořádné jednání se zabývalo posouzením dvou rozdílných měření určité části informační sítě magistrátu, které se ve výsledku rozcházely. Jednalo se o rozpor komise IT a odboru IT na řešení problematiky. Na tomto mimořádném jednání rady města, členů komise pro IT pracovníků odboru IT bylo konstatováno, že městu byla v souvislosti s realizací zakázky v oblasti informačních technologií a dodávky prvků a záložních zdrojů způsobena škoda kolem 400 tisíc korun. Proto magistrát podal trestní oznámení na dodavatele zakázky.     

„Statutární město Prostějov podalo orgánům činným v trestním řízení k prověření oznámení o skutečnostech nasvědčujících o tom, že jednáním dosud neznámého pachatele mohlo dojít ke spáchání trestného činu podvodu. Pokud orgány činné v trestném řízení zahájí šetření, v jeho zájmu nebudeme dalšími prohlášeními ovlivňovat průběh či výsledek tohoto trestního řízení,“ oznámil primátor Miroslav Pišťák. Podnět podal magistrát jak na Policii České republiky, tak na Okresní státní zastupitelství. 

 (jap)

Poslat nový komentář