Kuře na paprice a pažitkové tagliatelle

Kuře na paprice a pažitkové tagliatelle
ilustrační foto
Další fotky: 
Kuře na paprice a pažitkové tagliatelle
Kuře na paprice a pažitkové tagliatelle

Kuře je stále oblíbenou součástí jídelníčku snad každého z nás. Kuchař Jakub si dnes pro nás připravil klasické kuře na paprice v poněkud inovovaném provedení.

Budeme potřebovat:

Jedno kuře, 30 gramů mleté sladké papriky, 1 litr kuřecího vývaru, 1 větší cibuli, slunečnicový olej, sůl, pepř, 80 gramů másla, 500 ml mléka, 300 ml smetany a asi 40 gramů hladké mouky.

Kuře vykostíme a jednotlivé čtvrtky ještě rozporcujeme – podle velikosti na dva až tři kousky, maso může zůstat i s kůží. Kousky osolíme a opepříme, na oleji pak opečeme ze všech stran do zlatova. Vyjmeme a odložíme bokem. Na výpeku opečeme na drobno nakrájenou cibuli, zaprášíme sladkou paprikou, zalijeme vývarem a mlékem a vrátíme opečené kousky kuřete. Na mírném ohni pak dusíme do měkka. Poté maso vyjmeme, šťávu zahustíme máslovou jíškou (použijeme asi polovinu másla), přidáme smetanu a zbytek másla a do jemna prošleháme.

Těstoviny připravíme takto: 500 gramů těstovin taglietelle uvaříme v osolené vodě do poloměkka. Pak slijeme do cedníku a na dno hrnce stříkneme trochu suchého bílého vína, lehce svaříme, přidáme půl deci vývaru, kousek másla a na drobno nasekanou pažitku. Vložíme těstoviny a dobře promícháme. A můžeme servírovat.

Dobrou chuť vám přeje kuchař Jakub

 

 

Poslat nový komentář