Jiří Kajínek napsal i čtenářům PvNovinek. Četli jste?

Jiří Kajínek napsal i čtenářům PvNovinek. Četli jste?
ilustrační foto

Příběh Jiřího Kajínka opět bouří vody české společnosti. Muž, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, dokázal zdolat zdi nejhlídanější české věznice. Díky útěku z hradu Mírova se stal ze dne na den mediální hvězdou, o které byl dokonce natočen film a napsána kniha. Na své cestě za spravedlností si získal řadu fanoušků, mezi nimiž je i paní Lenka z Prostějova. Ta má jako řada Kajínkových příznivců velkou radost, že se po letech dostane na svobodu. 

„Osudy Jiřího Kajínka sleduji už spoustu let, nejen proto, že je to moc pěknej chlap,“ směje se při vzpomínce na Kajínkovo zatčení po útěku z Mírova. Před několika lety, když z Karviné připutoval znovu na Mírov, mu napsala. „Odpověděl mi a tak jsme si začali psát, což děláme dodnes. Poslala jsem v roce 2014 do Rymic, kam ho přestěhovali, dopis s prosbou, jestli by nenapsal věnování čtenářům PvNovinek," ukázala Lenka vlastnoruční Kajínkovo přání.

O Kajínkově vině či nevině diskutovat nechce, podepsala ale petici, žádající jeho omilostnění. 

"Jiřího Kajínka nakonec vyslyšel prezident Zeman. Jaké jsou jeho pohnutky, nechci spekulovat. Mám ale radost, že se po tolika letech boje konečně dostane ven," uzavřela.

A jaký je váš názor na propuštění zřejmě mediálně nejproslavnějšího českého vězne? (ber)

Stručná chronologie

Květen 1993 Jiří Kajínek podle rozsudku zastřelil na útěku z vězení pod plzeňskou věznicí Bory podnikatele Štefana Jandu a jeho strážce. V červnu 1998 byl odsouzen k doživotnímu trestu Krajským soudem v Plzni za dvojnásobnou nájemnou vraždu. Říjen 2000 - útěk z věznice Mírov. V prosinci 2000 byl zadržen v Praze a přemístěn do věznice ve Valdicích. Žádost o milost Jiří Kajínek adresoval Václavu Havlovi, Václavu Klausovi i Miloši Zemanovi. První dva je odmítli, třetí přesunul udělování milosti na ministerstvo spravedlnosti. Názor změnil před několika týdny a Kajínka propustí.

 

Komentáře

Ať to udělal nebo ne. Trest byl nepřiměřený k jiným rozsudkům.

Radila bych mu stáhnout se do ústraní. Závist je jedna z vlastností českých lidí.

Kdyby tady fungovalo třikrát a dost,tak už seděl doživotně dávno.je to protřelý kriminálník,v podstatě nenapravitelný recidivista a svou životní cestu si vybral sám.Nikdo ho k ní nenutil.To,že tolik lidí v něm chce vidět hrdinu je nechutné a pokud jde někdo krást,musí vědět,že ho tam někdo může přistihnout.Myslíte,že zloděj není připraven zabíjet,aby nebyl identifikován?Já s propouštěním recidivistů nesouhlasím a myslete si co chcete.

Poslat nový komentář