Advokát Josef Augustin si vyslechl rozsudek za neplacení daní

Advokát Josef Augustin si vyslechl rozsudek za neplacení daní
ilustrační foto

Známý prostějovský právník a zastupitel za KSČM Josef Augustin si v úterý vyslechl verdikt soudu. Po dobu pěti let nevedl daňovou evidenci a nepodával daňová přiznání. Finanční úřad dodatečně vyměřil částku 400 tisíc, kterou již Augustin úřadu uhradil. Soud jej shledal vinným a vynesl ortel. 

Státní zástupce  Jaroslav Miklenda uvedl, že Augustina viní z toho, že v období let 2010 - 2014 nepodával daňová přiznání a nevedl daňovou evidenci. Podal na něj proto obžalobu pro trestný čin zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Josef Augustin byl uznán vinným z přečinu § 254 odst. 1 TZ a odsuzuje se k odnětí svobody na šest měsíců s podmíněným odkladem osmnáct měsíců. Soudkyně Yvona Otrubová mu navíc "naložila" zákaz činnosti advokáta na 24 měsíců. 

Rozsudek není pravomocný, obě procesní strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání. (ber)

 

Komentáře

Doufejme jen, že pan doktor ustojí tlaky na jeho osobu, aby rezignoval ze zastupitelstva města a zařadí se do řad silné opozice. Svými právními výklady by v zastupitelstvu opravdu chyběl. Vždyť kdo jiný dovede věc zřejmou tak zamotat, že není cesta ven? Pouze pan doktor. P.

Poslat nový komentář