Nemocný habr na hlavním náměstí usychal. Byl pokácen

Nemocný habr na hlavním náměstí usychal. Byl pokácen
ilustrační foto

Dne 5. 2. 2018 proběhlo na náměstí T. G. Masaryka kácení vzrostlého habru obecného. Důvodem byl špatný zdravotní stav a provozní bezpečnost. Zdravotní ořez, který měl strom zachránit, nepomohl.

Dle informací Odboru správy a údržby majetku města byla na základě opakované odborné prohlídky stromu arboristickou firmou v roce 2017 potvrzena infekce kmenů a dynamické prosychání dřeviny. Z výsledků odborného hodnocení stavu stromu vyplynulo, že dřevina má infekci kmenů, prosychá a dochází k odlupování kůry v bazální části a k přerušení vodivých pletiv zásobujících dřevinu. S ohledem na stav stromu byl v roce 2017 proveden zdravotní ořez, který byl ale vyhodnocen jako neúčinné řešení.

Veškerých jednání a prohlídek stromu se účastnilo Sdružení ochránců přírody Na pomoc matce zemi. Kácení stromu bylo realizováno na základě Rozhodnutí o povolení kácení dřeviny č.j. PVMU 108261/2017 ze dne 22.08.2017 vydané Odborem životního prostředí Magistrátu města Prostějova. (Zdroj MMPv)

 

Komentáře

Snad se konečně probudí občané a v komunálních volbách na podzim 2018 pošlou tuto sestavu do důchodu, který drtivá většina radních pobírá jako starobní a činnost mají jako pořádný přivýdělek. Už je přestaňte volit stále dokola, vždyť jste jim za vola. P.

Opět dosáhli to,co chtěli.Udělá se to nakonec rychle a tajně,jako ta kasárna.

Životní prostředí?To myslí tu chudinu co to tam vede a každému z radnice leze do .......

Tohle vedení radnice je zajímavé sledovat.Nejprve dělají,že nic nic a pak píchnou kudlu do zad.No na každého jednou dojde.Však to poznají

Poslat nový komentář