Zastaralou kameru na Petrském vystřídá nová technologie

Zastaralou kameru na Petrském vystřídá nová technologie
ilustrační foto mapy.cz

Nová technologie, tedy nová kamera vystřídá již přežitou a nefunkční. Rada města Prostějova schválila výměnu na exponovaném místě města. Změna se bude týkat zajištění provozu vadné kamery a přenosové trasy na místě Újezd – Petrské náměstí.

„Kamera sloužící Městské policii Prostějov je v současné době zastaralá a má vadnou přenosovou trasu (pozn. redakce: analogový mikrovlnný spoj). Pro zajištění kvalitního obrazu je třeba kameru vyměnit za plně digitální s vysokým rozlišením obrazu. Současný analogový spoj, včetně ovládání kamery, již nelze opravit a je proto nutná jeho výměna. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi frekventované místo s benzínovou čerpací stanicí a výjezdy z města, je monitoring této lokality nutný,“ uvedla primátorka města Prostějova Alena Rašková a připomenula, že v minulosti tato kamera dopomohla k objasnění několika trestných činů, přestupků a dopravních nehod. Je proto třeba, aby byl zabezpečený kvalitní monitoring veřejného prostranství a dohled nad veřejným pořádkem a dopravní situací uvedeného místa.

Předpokládaný termín realizace zakázky je 1.7. 2017, částka na pořízení se v hrubém odhadu pohybuje ve výši 180 tisíc korun. V rámci soutěže na realizaci zakázky bude cena nižší. (Zdroj MMPv)

 

Poslat nový komentář