Soudní jednání mezi Ivanem Čechem a Kinem Metro 70 odročeno

Soudní jednání mezi Ivanem Čechem a Kinem Metro 70 odročeno
ilustrační foto kino Metro 70

Ve čtvrtek odpoledne začalo soudní jednání mezi žalujícím Ivanem Čechem a žalovaným Kinem Metro 70. Senát v čele s jeho předsedou Věroslavem Řezáčem měl rozhodnout o neplatnosti výpovědi. Soudní jednání bylo odročeno na žádost právníka žalované strany. Ten tvrdil, že potřebuje čas na přípravu.

Obě strany před zahájením jednání potvrdily, že smír není možný. Advokát Václav Láska, který zastupuje ve sporu Ivana Čecha, byl v žalobě velmi konkrétní. "Pro výpověď z důvodu nadbytečnosti nejsou zákonné důvody. Stejné práce jako pan Čech vykonává zaměstnanec, který nastoupil na jeho místo," uvedl Láska. Podpůrnými argumenty šikanozního jednání bylo dle Lásky neoprávněné odebrání stravenek, výpověď ze služebního bytu i fakt, že kino po přechodu na příspěvkovou organizaci město dotuje stejnou částkou, jako v dřívějších letech. Právě údajně špatné hospodaření přitom bylo dle žalujícího příčinou převodu kina, které dříve patřilo pod Kulturní klub Duha, na příspěvkovou organizaci.

Advokát Milan Popelka, který zastupuje žalovanou stranu, si vyžádal odklad jednání, aby mohl shromáždit příslušné materiály.

S tím sice Václav Láska nesouhlasil, protože podle jeho slov na to měla žalovaná strana dostatek času, senát ale žádosti vyhověl. 

Další jednání se tak posunuje na květen. (ber) 

Komentáře

Soudruhu Č.běžte už někam.

Vážený pane P., jedná se o vyjmenované body, které zazněly v argumentaci pana Lásky, ne o to, co si myslí redakce či jaké jsou skutečnosti. Redakce

To je hrubá dezinformace, v loňském roce došlo k obrovskému navýšení počtu diváků, tedy i tržeb. Že by radnice dál provoz kina dotovala stejnou částku je nemožné. Nebyl by splněn cíl, aby kino bylo samostatné, případně výdělečné. P.

Poslat nový komentář