Piana na veřejná prostranství? Zahrajete si?

Piana na veřejná prostranství? Zahrajete si?
Foto sl. Kocmanová

 

Se zajímavým nápadem se na předsedkyni prostějovského Okrašlovacího spolku Miladu Sokolovou obrátila Jarmila Kocmanová. Inspirovala se nápadem majitele několika kaváren v Praze Ondřeje Kobzy. Ten prostě před svou provozovnu vytáhl piano a kdo chtěl, mohl si zahrát. Každý večer se tam pořádaly koncerty, ale přes den bylo piano k dispozici kolemjdoucím.

Paní Kocmanové se tento nápad trak zalíbil, že by jej ráda viděla i v Prostějově.

„Vím, že my Prostějované mají jinou mentalitu, jsme tvrdí, pomaleji reagujeme na takové podněty. Ale proč to nezkusit? Třeba by šlo domluvit se nějakou venkovní zahrádkou na náměstí, aby byl nástroj zabezpečený. Oslovit žáky ZUŠ prostřednictvím učitele, aby tam alespoň 3x denně zahráli... Pak by se uvidělo, jak by lidé reagovali. Někdo by se zastavil, pochválil, zmínil se, že také hrával na klavír nebo umí... třeba by se to chytlo,“ píše paní Kocmanová s tím, že se pořád mluví o oživení náměstí... „Vzpomínám si, že v dobách po revoluci byl otevřen obchod (tam, kde dnes stojí Billa v Plumlovské) Union. Tenkrát si paní vedoucí Kaprálová pozvala tři hudebníky, kteří si stoupli na prostranství před pokladnami a hráli. Bylo to před Vánocemi, lidé byli vystresovaní z nákupů. Najednou odložili nákupní tašky a tančili. Byl to pro mne úžasný zážitek, který jsem už v Prostějově nikdy nezažila,“ zavzpomínala Jarmila Kocmanová.

A co myslíte vy, čtenáři Pvnovinek? Libíla by se taková aktivita Prostějovanům? Letos se to už zřejmě nestihne, ale co tak příští léto?

 

Komentáře

je to jen nejlepší nápad... chvála paní Kocmanové

Poslat nový komentář