Ve Víceměřicích připravují košt domácí naložené zeleniny a ovoce

Ve Víceměřicích připravují košt domácí naložené zeleniny a ovoce
foto archiv

Víceměřičtí zahrádkáři pořádají v sobotu 21. ledna „MEXICKOU ZELIÁDU“. Originální degustační soutěž má i sladkou alternativu určenou nejen dětem, kterou pořadatelé nazvali „Ovocný mls“. Košt plný vitamínů a zdraví je příležitostí pochlubit se poklady z domácí spíže či sklípku, recepturou děděnou po mnoho generací nebo vlastním nápadem.

Letos pořádají ve Víceměřicích již 5. ročník Mexické zeliády určený (nejen) pro dospělé a 4. ročník Ovocného mlsu určeného (nejen) pro děti. Degustace kyselého zelí, nakládané zeleniny a okurek, ale také ovocných zavařenin, kompotů, džemů a marmelád se mohou zúčastnit všichni, kdo přinesou svůj originální produkt a přihlásí se do soutěže. Košt proběhne v sobotu 21. ledna od 14 hodin, příjem vzorků je u Petra Buriánka (Víceměřice 88) NEJLÉPE v pátek 20. ledna od 17 do 19 hodin nebo v sobotu  před zahájením soutěže přímo na místě konání - v košíkárně Domova u rybníka ve Víceměřicích. 

Zajímavý nápad okoštovat zavařenou a naloženou úrodu ze svých zahrádek a políček se zrodil před lety a k jeho uskutečnění byl už jen krůček. Zahrádkáři totiž zeleninu a ovoce nejen rádi pěstují, ale také konzervují, nakládají, zavařují. „Soutěž vyhlašujeme ve třech kategoriích. Tou první je ochutnávka zelí, ve druhé hodnotíme sterilované okurky a do třetí kategorie je zařazena zelenina v jakékoliv kombinaci a chuti ať už jsou to saláty, čalamády, čatní, zeleninové pasty, prostě vše, co se na zahrádce urodilo a podařilo zakonzervovat,“ upozorňují pořadatelé. Degustace sladkých zavařenin probíhá souhrnně, ať už je to  kompot, džem, marmeláda či sušené ovoce. Vzorky jsou z pochopitelných důvodů nevratné, ale každý si na nich pochutná. Protože právě Vy rozhodnete o vítězích.     

(jap)

Poslat nový komentář