Tradiční Hanácký bál po sedmatřicáté

Tradiční Hanácký bál po sedmatřicáté
Každoročně je bál zahájen polonézou v krojích

Již sedmatřicátý ročník tradičního a oblíbeného Hanáckého bálu se konal v pátek v Kralicích na Hané. Protože o vstupenky na tento ples je veliký zájem, v posledních letech se konají tyto plesy dva, vždy dva víkendy po sobě. Ten první byl minulý týden v sobotu, druhý pak včera.

Bál, který pořádá národopisný soubor tanců a písní Klas, odstartoval ve dvacet hodin tradiční polonézou v krojích. Hanáci se pak předvedli ještě ve dvou tanečních vystoupeních. Kolem desáté hodiny večerní se tanečníci a tanečnice k velkému překvapení všech oblékli do nablýskaných košil a pestrobarevných šatů a všem přítomným předvedli mix latinskoamerických tanců. Úspěch sklidili obrovský a tak své představení ještě jednou zopakovali. O půlnoci před samotným losováním bohaté tomboly pak sál zaplnili čertice a čerti s půlnočním číslem.

Kapacita sálu je zhruba 250 míst a vstupenky jsou mnohdy několik měsíců dopředu zarezervované. Dříve bývali hosty i tanečníci a muzikanti z jiných národopisných souborů, od toho se však ustoupilo a tyto soubory se účastní festivalu Kralický klebete.

(pel)

Poslat nový komentář