Týden tvořivosti – jak si zpříjemnit velikonoční svátky

Jarmark lidových tvůrců již tradičně nabízí v kině Metro 70 netradiční velikonoč
Jarmark lidových tvůrců již tradičně nabízí v kině Metro 70 netradiční velikonoční ozdoby.

Do Velikonoc zbývá necelý týden a ti, kdo mají rádi zkrášlený a vyzdobený svůj domov v duchu jarních a velikonočních tradic, už pomalu obhlížejí nabídku či hledají inspiraci pro vlastní tvořivou práci.

Nepřeberné množství námětů i výhodný nákup nabízí už tradiční jarmark lidových tvůrců na tradičním Velikonočním jarmarku v kině Metro 70. Po celý čtvrtek 5. dubna budou lidoví výtvarníci a řemeslníci prezentovat různě zdobené kraslice, velikonoční dekorace ze šustí, keramiky, skla, medový perník, vizovické pečivo, krajky a mnohé další výrobky. 

Na úterý 3. dubna a středu 4. dubna dopoledne připravili ochránci přírody z Ekocentra IRIS pro školy program, kde se děti dozví vše o tradicích jarních svátků a ochutnají velikonoční dobroty.

A pro ty, kdo se na poslední chvíli rozhodnou vyrobit si velikonoční dekorace sami, nabízí pomocnou ruku občanské sdružení Tajemství života, které připravilo ve spolupráci s Muzeem historických kočárů v Čechách pod Kosířem tvořivou dílničku 7. a 8. dubna. Zájemci si mohou s pomocí odborníků nejen uplést pomlázku a namalovat kraslice, ale také si třeba upéct velikonočního beránka nebo jiné sladké dobroty. Fantazii se meze nekladou a pro šikovné ručičky je to jedinečná příležitost zhmotnit vlastní výtvarné vlohy.      

(jap)

Úterý, Duben 3, 2012 - 10:00 - Pátek, Duben 6, 2012 - 17:00

Poslat nový komentář