Nad Holešovem lítaly kulky ze zbraní výsadkových veteránů

Nad Holešovem lítaly kulky ze zbraní výsadkových veteránů
ilustrační foto

V pátek 15.června bylo slyšet po celý den v holešovských lesích střelbu. Místní jsou možná zvyklí, ale lidé projíždějící krajem nemohli tušit, o co jde. Klub výsadkových veteránů Holešov totiž uspořádal na tento den pro své veterány a pozvané hosty střeleckou soutěž. 

Na současné policejní střelnici už od roku 1969 cvičili v lesích u Holešova chlapi ze 7. výsadkového pluku zvláštního určení. Dnes už vojenští veteráni připravili závody ve střeleckém trojboji. Bez pomoci policie ČR by to ale určitě nezvládli. Střílelo ze tří druhů zbraní. Samopalu vz. 58, pistole vz. 82 a malorážky. Přijelo více jak sedm desítek mužů a žen. V organizaci a celém průběhu soutěže byl vidět nejen vojenský duch a opravdová hrdost příslušnosti k výsadkovému vojsku, ale i neustálý smysl veteránů pro časovou přesnost, poslušnost a úctu k určitým hodnotám.

Prostějovští výsadkáři opět ukázali, že pokud mohou držet jakoukoli zbraň, mají ji stále pevně ve svých rukou. V kategorii družstev mužů obsadili 2. místo. Střelecké partě ve složení Jaroslav Ondrejčák, Antonín Křivánek a Vladislav Holík chyběly pouze 2 body k celkovému vítězství. V ženách zvítězila s přehledem Soňa Holíková. V jedincích si odvezl stříbrnou medaili v absolutním hodnocení Rudolf Zapletal, rovněž mu chyběly jen 2 body od naprostého prvenství. 

Velké poděkování patří organizátorům této soutěže, ale i statutárnímu městu Prostějov, které akce Klubu výsadkových veteránů Prostějov finančně podporuje.       

(mm)

Poslat nový komentář