Lázně Teplice nad Bečvou nabízejí zábavu i odpočinek

Lázně Teplice nad Bečvou nabízejí zábavu i odpočinek
ilustrační foto

Lázně Teplice nad Bečvou patří k nejstarším na Moravě, pro léčebné účely se tu prameny začaly používat již v šestnáctém století. Největší rozkvět zažily lázně mezi světovými válkami, kdy jim byly přiznány blahodárné účinky na kardiovaskulární systém. Dnes slouží jako příjemné prostředí pro léčbu nemocí oběhového aparátu a kloubů, obezitu a další civilizační onemocnění.

„Teplické lázně disponují unikátním přírodním léčivým zdrojem ve formě alkalické zemité kyselky, používané ke koupelím,“ vysvětluje Markéta Záleská, ředitelka Muzea olomoucké pevnosti a tvář kampaně Nejezděte jinam, prostřednictvím níž zve obyvatele Olomouckého kraje k návštěvám zajímavých míst regionu. „Lázně však nejsou jedinou významnou památkou v Teplicích. Nádherné je i samotné město, nacházející se v krásném údolí řeky Bečvy, lemovaným kopci Maleník a Hůrka. K návštěvě bych doporučila i park, Zbrašovské aragonitové jeskyně a lázeňské domy,“ doplňuje Markéta Záleská.

Lázně Teplice nad Bečvou jsou známé tím, že se v nich pacient pouze pasivně nepodrobuje tradičním procedurám, ale musí léčbě přizpůsobit svůj životní styl. Novinkou v nabídce lázeňských služeb je léčba chladem, tzv. kryoterapie, která pozitivně působí například u pacientů s revmatickým a chronickým zánětlivým onemocněním pohybového aparátu. Léčba mrazem v Teplicích nad Bečvou probíhá v teplotách -110 °C až -160 °C.

Kampaň „Nejezděte jinam“ v těchto dnech ve větších městech Olomouckého kraje vyzývá občany regionu, aby svoji pozornost při plánování dovolené zaměřili i na památky a zajímavosti, které mají takříkajíc za rohem. Celkem dvanáct mutací reklamy s tváří ředitelky Muzea Olomoucké pevnosti Markéty Záleské zve turisty na návštěvy pamětihodností na Zlatohorsku, Javornicku, Jesenicku, Šumpersku, Hanušovicku, Uničovsku, Olomoucku, Litovelsku, Prostějovsku, Přerovsku, Lipensku a Hranicku.

Poslat nový komentář