Pohodovou procházku i zajímavá muzea nabízí Šternbersko a Uničovsko

Pohodovou procházku i zajímavá muzea nabízí Šternbersko a Uničovsko
ilustrační foto

Chcete si vyrazit za čerstvým vzduchem a pokochat se hezkým výhledem na město Šternberk? Pak právě Vám je určena následující pozvánka na naučnou stezku Prabába, která je ideálním místem pro příjemně strávené odpoledne.

„Naučná stezka Prabába se rozprostírá východně od Šternberka v podhůří Nízkého Jeseníku a měří 4,5 kilometru. Cesta vede převážně lesními porosty, a jelikož má výletní charakter, je vhodná i pro vozíčkáře. Celkem devět stanovišť přibližuje návštěvníkům život v lese, na poli i historii mikroregionu,“ nastiňuje, na co se mohou návštěvníci stezky těšit, ředitelka Muzea Olomoucké pevnosti Markéta Záleská, která v posledních dnech spustila kampaň „Nejezděte jinam“, která zve obyvatele Olomouckého kraje k poznání různých pozoruhodných míst regionu.

Šternberk a Uničov láká turisty kromě příjemných procházek i bohatou nabídkou kulturního vyžití. „Expozice času ve Šternberku popisuje principy měření času či seznamuje návštěvníky s rozdílnostmi kalendářů a času v různých kulturách a dobách, zajímavou podívanou pak slibují také muzea vězeňství a baroka v Uničově,“ přidává další tipy Markéta Záleská.

Kampaň „Nejezděte jinam“ v těchto dnech ve větších městech Olomouckého kraje vyzývá občany regionu, aby svoji pozornost při plánování dovolené zaměřili i na památky a zajímavosti, které mají takříkajíc za rohem. Celkem dvanáct mutací reklamy s tváří ředitelky Muzea Olomoucké pevnosti Markéty Záleské zve turisty na návštěvy pamětihodností na Zlatohorsku, Javornicku, Jesenicku, Šumpersku, Hanušovicku, Uničovsku, Olomoucku, Litovelsku, Prostějovsku, Přerovsku, Lipensku a Hranicku.

Poslat nový komentář