Procházeli jste se někdy po zahradě na střeše? Jedinečnou příležitost máte v Lipníku!

Procházeli jste se někdy po zahradě na střeše? Jedinečnou příležitost máte v Lipníku!
Nejezděte jinam a navštivte Lipensko.

Původně renesanční zámek, postavený Bruntálskými z Vrbna na přelomu 16. a 17. století, v 19. století pak upravený ve stylu pozdního klasicismu. To je stručné představení zámku v Lipníku nad Bečvou, další památky zahrnuté v rámci kampaně Markéty Záleské s názvem Nejezděte jinam.

„Zámek však není jedinou pamětihodností tohoto osmitisícového města. Zámecký komplex  tvoří dále piaristická kolej se zahradou, kostel sv. Františka Serafínského, park se vzácnými dřevinami a také unikátní zahradní terasa na střeše hospodářské budovy,“ popisuje lipenský skvost Markéta Záleská, ředitelka Muzea Olomoucké pevnosti, která přes prázdniny na plakátech zve občany kraje na návštěvu některé z regionálních památek.

V samotném městě Lipník je plno dalších sakrálních i světských památek. „Za zhlédnutí stojí například kostel sv. Jakuba Většího, renesanční zvonice, městské opevnění se sedmi baštami  nebo nejstarší moravská synagoga ze 16. století či dva židovské hřbitovy,“ doplňuje Markéta Záleská. Nedaleko města je také hrad Helfštýn s přilehlým outdoorovým centrem. 

Kampaň „Nejezděte jinam“ v těchto dnech ve větších městech Olomouckého kraje vyzývá občany regionu, aby svoji pozornost při plánování dovolené zaměřili i na památky a zajímavosti, které mají takříkajíc za rohem. Celkem dvanáct mutací reklamy s tváří ředitelky Muzea Olomoucké pevnosti Markéty Záleské zve turisty na návštěvy pamětihodností na Zlatohorsku, Javornicku, Jesenicku, Šumpersku, Hanušovicku, Uničovsku, Olomoucku, Litovelsku, Prostějovsku, Přerovsku, Lipensku a Hranicku.

(red)

Poslat nový komentář