Mateřské centrum Cipísek už zbrojí na nový školní rok

Cipísčata lovila perly u Vodnice.
Cipísčata lovila perly u Vodnice.

Úspory ve finančním rozpočtu, omezení herního prostoru a zázemí pro aktivity – to jsou potíže, se kterými se už druhým rokem potýká prostějovské Mateřské centrum Cipísek. Přesto i pro příští školní rok připravuje nejen tradiční programy pro předškoláky s jejich rodiči, ale i řadu novinek.

Mateřské centrum Cipísek ukončilo školní rok 2011-2012 bez ztráty kytičky, naopak s velkým úspěchem. Cipísčata se rozloučila stejně jako v minulých letech prázdninovým pohádkovým programem, který probíhal v rámci příměstského tábora pro rodiče s dětmi. Nyní už mají koordinátorky plné ruce příprav na nový školní rok 2012-2013.

„Na děti i rodiče čeká opět řada novinek, nejen ve výzdobě prostor, ale připravujeme i řadu nových programů. Kromě pravidelných aktivit pro rodiče s dětmi připravuje Cipísek kurzy pro rodiče o výchově a komunikaci v rodině, psychologické poradenství, kurzy baby masáží, kurzy předporodní přípravy, zdravotní cvičení pro ženy, kreativní večery a řadu dalších akcí. Mezi ty první bude patři v září dvoudenní seminář s kmotrou Jiřinou Prekopovou Škola lásky v rodině a oblíbená podzimní burza oblečení a obuvi pro děti,“ přiblížila některé nejbližší akce Markéta Skládalová.

„Budeme se snažit vyhovět všem zájemcům o programy mateřského centra i v novém školním roce, i když je to stále obtížnější. Rodiny s dětmi v programu určitě najdou herny se společným hudebními i výtvarnými aktivitami, Cipískovu školičku, kroužky pro předškoláky, vzdělávací programy pro rodiče a řadu dalších oblíbených i nových aktivit,“ vysvětlila koordinátorka mateřského centra. Mateřské centrum je oblíbené a vyhledávané díky stále se rozvíjející komunikaci mezi dětmi, které tak mají příležitost učit se prvním kontaktům s kolektivem, ale současně mít nablízku svoji maminku, jsou lépe připraveny na vstup do mateřské školy díky společným programům rodičů s dětmi pro všestranný rozvoj v oblasti pohybové, manuální, sociální a společenské.

Od 3. do 14. budou probíhat zápisy na volná místa do všech programů centra na nový školní rok. Vzhledem ke kapacitě a zájmu je třeba se na programy MC nahlásit předem. Bližší informace: www.mcprostejov.cz a www.facebook.com/cipisekprostejov

(jap)

Poslat nový komentář