V Olomouci zítra začíná podzimní Flora

V Olomouci zítra začíná podzimní Flora
ilustrační foto/zdroj: Výstaviště Flora Olomouc

 

Ovoce, zeleninu, ale i maldé stromky představí už ve čtvrtek pěstitelé na největší akci svého druhu v České republice. Podzimní Flora Olomouc startuje a potrvá až do neděle.

 

 

A na co se návštěvníci letos mohou těšit? "V pestrobarevné a voňavé hlavní expozici s názvem "HRAVÝ PODZIM“ se v pavilonu G pod záštitou Ovocnářské unie ČR a Zelinářské unie Čech a Moravy představí nejlepší domácí producenti ovoce a zeleniny. Součástí bude i přehlídka typických květin podzimu chryzantém, zajímavých odrůd tykví nejrůznějších tvarů a barev a také podzimních květin," informuje mluvčí výstaviště Zuzana Studená. Před pavilonem G pak lidé najdou ovocné školkařské výpěstky.

 

V pavilonu H pak členové Českého zahrádkářského svazu  připravují pro návštěvníky společnou expozici krajových odrůd ovoce, různých druhů zeleniny včetně jedlých tykví. V expozici nebudou chybět včelařské produkty, potřeby a pomůcky, milovníci lesa se mohou těšit i na oblíbenou výstavu hub, u které nebude chybět ani poradna.

 

Jako každý rok se lidé mohou těšit také na soutěže. Floristé se pokusí co nejlépe pomocí sušin, listí, větviček či stébel vytvořit létajícího draka, malé děti si zase mohou zasoutěžit o nejhezčí zeleninovou loutku. Samozřejmostí jsou také klání o nejlépe řešenou expozici, nejlepší výpěstek či kolekci odrůd. Největší českou přehlídku ovoce, zeleniny a podzimních květin doplní také již 17. ročník festivalu gastronomie a nápojů OLIMA v pavilonu E. "Milovníci  dobrého a zdravého jídla i pití se mohou těšit na kvalitní produkci domácích potravinářských firem,  regionální speciality včetně výrobků oceněných titulem Regionální potravina Olomouckého kraje 2012, Dny moravských vín s každodenními degustacemi vín z jednotlivých moravských podoblastí, na kuchařské a cukrářské klání studentů středních odborných škol a open soutěž o nejlepší ovocný destilát Flora košt," vyjmenovává Studená.

 

Na zahrádkáře, chalupáře  a kutily pak na volných plochách výstaviště čekají prodejní zahradnické trhy s pestrým sortimentem květin, ovoce, zeleniny, okrasných, ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, nejrůznějších pomůcek a potřeb. Vstupné na výstaviště činí 100 korun, studenti a důchodci zaplatí o 20 korun méně a děti od 6 do 15 let dokonce jen 40 korun. Zakoupit si lidé mohou i speciální rodinné vstupné za 210 korun.(bat)

 

Poslat nový komentář