Vám to nevadí?

Vám to nevadí?
ilustrační foto

Koncem září jsem dostala dopis od své zdravotní pojišťovny. Sdělovala mi, že se rozhodla sloučit s jinou pojišťovnou a že se od 1. října 2012 stávám klientkou České průmyslové zdravotní pojišťovny. Urazilo mě to.

Byla jsem totiž u toho, když Metal Aliance jako zaměstnanecká zdravotní pojišťovna vznikala a hned po jejím založení jsem k ní přehlásila celou rodinu. Následujících nejméně 15 let jsem nepotřebovala ani doktora, natož zdravotní pojišťovnu. A tak se v mém podvědomí ustálil jakýsi pocit sounáležitosti. Když jsem následně onemocněla, zdálo se mi, že je „metalka“ vnímána jako solidní pojišťovna. A teď jsem po kontrole u lékařky zjistila, že ona sama mi automaticky v papírech přepsala číslo pojišťovny na 205. Věděla totiž, že jiná možnost neexistuje. A mně začalo vadit, že někdo o mně rozhodl, aniž by se mě zeptal na názor. Svědčí to o aroganci a neúctě vůči klientům.

„Máte pravdu. Sloučení sice proběhlo podle zákona, ale v podstatě bylo porušeno právo svobodné volby pojišťovny pro pojištěnce,“ potvrdil mi na nedávném setkání s novináři poslanec Pavel Holík.

Podle jeho slov sloučením s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou, za níž stojí společnost Agel, jež mimo jiné provozuje prostějovskou nemocnici, vznikla druhá nejsilnější zdravotní pojišťovna v našem regionu i sousedním Moravskoslezském kraji. „Ovšem nic to nemění na tom, že pokud se vám to nelíbí, můžete o přestup k jiné pojišťovně požádat až v polovině příštího roku a přestup se pak uskuteční až k 1. 1. 2014. A to není správné, v tomto případě bych byl pro výjimku,“ dodal Pavel Holík.

(ok)

Poslat nový komentář