Starorežné vzrostl export na 11 procent

Starorežné vzrostl export na 11 procent
ilustrační foto

Máme tu období výhledů do budoucna, ale také bilancování roku minulého. Likérky v celé republice negativně zasáhla, a to hlavně ve druhém pololetí roku,  metanolová aféra. Kvůli prohibici prodělávaly ve velkém. Společnost GRANETTE&STAROREŽNÁ DISTILLERIES ještě nemá finální účet uzavřený, ale ztráty v období prohibice jsou ve stovkách milionů korun na tržbách a ztráta renomé celého lihovarnického odvětví u českých konzumentů a v zahraničí je, jak zdůrazňuje ředitel společnosti Pavel Kadlec, nevyčíslitelná. Ovšem mnohé se vloni povedlo, v GSD vzrostl export na 11% celkové produkce, nejvyšší zastoupení mělo tradičně Slovensko s produkty Stará myslivecká a Vaječný sen a na ostatních trzích je to Absinth.

„Největšími tahouny našeho širokého portfolia produktů byly Stará myslivecká, Vodka 42 a produktová řada HANÁCKÁ,“ říká Pavel Kadlec. „Nově zavedené produkty, ať už šlo o rozšíření Squash řady nebo Missis, splnily naše plánovaná očekávání.“ A co považuje ředitel společnosti GRANETTE&STAROREŽNÁ DISTILLERIES  za největší úspěch v lihovarnictví? To, že se státní správa začala po dvaceti letech zabývat nelegálním trhem s lihovinami. Bohužel až na základě tragických dopadů. „Firemně bych na první místo zařadil zajištění dostupnosti Hanácké vodky ve všech nadnárodních řetězcích, je to tedy jediná vodka na trhu, která má 100% dostupnost, a to hovoří nejen o její výborné prodejnosti, ale také kvalitě a skvělému inovovanému designu, za který získala obal roku 2012,“ prohlašuje Pavel Kadlec.

Co můžeme tedy očekávat letos? „Jelikož jsme lídry v inovacích, tak chystáme i pro rok 2013 několik novinek. Zákazníci se mají jistě nač těšit.“

Poslat nový komentář