Maminky, komu svěřujete svoje děti?

Maminky, komu svěřujete svoje děti?
ilustrační foto, zdroj:rodicum.cz

Moderní doba klade na ženy stále větší nároky.  Představa, že muž pracuje a žena se doma stará o děti, patří už dávno minulosti. Prostějovské novinky proto zajímá, jak ženy řeší občasnou potřebu svěřit své ratolesti na hlídání v Prostějově.

Nejčastěji volba padá na blízkého příbuzného. „Hlídací“ babičky hrají stále v mnoha rodinách v péči o potomky klíčovou roli.  „U nás v rodině to řešíme pomocí od obou babiček. Naštěstí jsou obě z Prostějova,“ řekla Prostějovským novinkám jedna z oslovených maminek.

Narůstá ovšem i počet těch, kteří příbuzné nemají vůbec nebo v ne v dostupné vzdálenosti, aby mohli „zaskočit“ operativně za rodiče. Ti potom, pokud to jejich rodinný rozpočet dovolí, hledají paní či slečnu „na hlídání.“ Potvrzuje to množící se počet inzerátů, které poptávají někoho na hlídání dětí.

Moderním trendem je ovšem také vznik specializovaných zařízení, v nichž Vám vaše potomky pohlídají, když potřebujete. V Prostějově takto funguje například Centrum pro děti Medvídek. Na podobném principu pak pracují také dětské koutky v různých obchodních centrech. V Prostějově takový koutek najdeme třeba v Arkádě. „Mám výbornou zkušenost s centrem Medvídek. Občas si potřebuji oběhnout úřady, proto zcela bez obav tam holčičku na hodinku či dvě svěřím. Ovšem vím, že děti jsou schopni pohlídat během celého pracovního dne, i individuálně. Jsou prostě skvělí“, svěřila se nám jedna z maminek.

A jak řešíte hlídání dětí Vy? Napište nám Vaše zkušenosti do redakce nebo na redakční facebook.

Poslat nový komentář