V Nezamyslicích začne dvoudenní rottweileří klání

V Nezamyslicích začne dvoudenní rottweileří klání
ilustrační foto
Další fotky: 
V Nezamyslicích začne dvoudenní rottweileří klání

 

Rottweiler. Při vyslovení jména tohoto plemene psa se většině lidí okamžitě vybaví nejrůznější zabijácké historky. Mohutný černohnědý pes je ale ve zkušených rukou poctivým pracantem, neohroženým obranářem a hlavně domácím mazlíčkem. Přesvědčit se o tom můžete o tomto víkendu v Nezamyslicích, kde se v sobotu uskuteční Speciální výstava rottweilerů a po oba dny bude probíhat Mistrovství republiky rottweilerů 2013.

 

Sobotní výstava začíná pro veřejnost krátce po deváté hodině ráno, kdy bude v areálu Kynologického klubu Nezamyslice slavnostní zahájení. Psy bude posuzovat v řadě tříd včetně veteránů a chovatelských skupin známý srbský rozhodčí Moimir Marčič.

Po oba dny se pak uskuteční Mistrovství republiky rottweilerů. Zatímco v sobotu budou čtyřnozí borci dokazovat své umění na stopách, v neděli budou mít návštěvníci potěšení ze sledování poslušnosti a především razatní obrany.

Pořadatelé jménem dnes už světoznámé chovatelky a majitelky chovatelské stanice Ballotada Magdy Moravcové slibují návštěvníkům skvělou podívanou. Akce má ale za úkol i propagaci plemene.

 

Rottové jsou velké osobnosti s pevnou povahou, tvrdostí a věrností. Na druhé straně jsou velice citliví a mazliví. Mají úžasnou sílu, což se nesmí podcenit. Pro rottweilera je důležitá spravedlivost, která tvoří část jeho povahy. Je nebojácný a neohrožený, není ale pro každého. „Negativní pohled na něj vznikl vinou lidí, kteří si ho pořídili bez toho, aby o plemeni cokoli věděli. Díky mnoha zbytečným napadením tak rottové ztratili dobrou pověst. Pro zlepšení veřejného mínění je potřeba propagace plemene, seznamování laické veřejnosti se psy „naživo“. Důležitý je chov jak psychicky, tak fyzicky zdravých psů," dodává Magda Moravcová.

Při práci s rottweilerem nesmí být člověk netrpělivý. Je třeba psa nechat psychicky dozrát a nenakládat mu nadměrnou zátěž. V každém případě je nutný výborný kontakt se psem, založený na citu.

 

Původně byli rottweileři pastýřskými psy. Pro jejich robustní tělesnou stavbu a neohroženou povahu byli řezníky v Německu používáni jako hlídači stád dobytka hnaného na trhy a jatka. Později se velmi osvědčili i jako služební policejní psi. Rottweiler je souměrně stavěný pes s vyrovnanou povahou, je ostražitý, věrný, dobře cvičitelný a velmi vytrvalý.

Leona Roháčková

 

Poslat nový komentář