Zítra ve městě psí zubař, dorazte!

Zítra ve městě psí zubař, dorazte!
ilustrační foto
Další fotky: 
Zítra ve městě psí zubař, dorazte!

O tom, jak nás bolest zubů dokáže ochromit, můžeme mluvit jen my - lidé. Zvířata tiše trpí. Nemusí to tak být. Pomozte jim a nechte jejich zuby prohlédnout. Do Prostějova zítra přijede takzvaný Žlutý karavan a veterinář se na zuby domácích mazlíků podívá.

Jak moc je zdraví zubů důležité si uvědomíme většinou ve chvíli, kdy začnou potíže. Nejen, že bolest dokáže být ukrutná, ale následky zanedbání zdraví poznáme i v peněžence.  Bolestí ale trpí také naši psí kamarádi. Právě pro ně je tady takzvaný Žlutý karavan, který zítra přijede do Prostějova.

„Zdarma zuby prohlédneme, poradíme jak na hygienu a pomůžeme s odstraněním zubního kamene zvířete,“ nastínil manažer akce Miloslav Kozák. Karavan s veterinářem přijede do města už po šesté, a co je příjemné, ošetření bude zdarma.

„Neváhejte a odchytněte si Žlutý karavan, který bude v době od 14. do 21. hodiny v ulici Riegrova, u vchodu do Riegrových sadů,“ zmapoval Kozák s tím, že návštěvníci kromě bezplatného vyšetření chrupu svých pejsků pro ně získají dentální pamlsek.

„Zanícené dásně psa bolí, ale vnější projevy nejsou zřetelné. Počínající stomatologické problémy odhalí pouze veterinární lékař. Při nejlehčím stupni stačí odstranit zubní kámen a vyleštit sklovinu. Pokročilá stádia nemocných zubů se u psů projevují zápachem z dutiny ústní, krvácením dásní, zhoršeným žvýkáním potravy a uvolňováním zubů. Tehdy zánětlivý proces už zatěžuje celý imunitní systém,“ varuje olomoucký veterinář Pavel Galko. (kaa)

 

Ilustrační foto: archiv

Poslat nový komentář