Dnes si s Jakubem dáme líčka na červeném víně

Dnes si s Jakubem dáme líčka na červeném víně
ilustrační foto
Další fotky: 
Dnes si s Jakubem dáme líčka na červeném víně

Dnes nabídne kuchař Jakub jeden z receptů, který patří do jídelníčku restaurace Babiččina zahrada v Praze – Průhonicích. Jsou to hovězí (nebo telecí) líčka na červeném víně s pastiňákovým pyré.

 

Budeme potřebovat asi 1 kg líček, 100 ml oleje, 300 gramů cibule, 3 stroužky českého česneku, 1 litr zeleninového vývaru, 300 ml červeného vína, sůl, pepř, čerstvý tymián, na jíšku 50 g másla a lžíci hladké mouky.

Cibuli nakrájíme a na oleji osmažíme do hněda. Líčka překrájíme na zhruba 50 - 70tigramové kousky. Osolíme, opepříme a potřeme natrhanými lístečky tymiánu. Kousky opečeme, až se maso zatáhne, zalijeme červeným vínem a vývarem s česnekem. Dusíme na mírném ohni 4 – 5 hodin do měkka. Po vydušení vyjmeme maso, připravíme si máslovou jíšku, šťávu zredukujeme na množství zhruba 4 deci a zahustíme máslovou jíškou. Nakonec přepasírujeme.

V Babiččině zahradě se podávají velmi často jako příloha různá pyré, k líčkám si připravme například pastiňákové.

Budeme potřebovat 1 kg pastináku, asi 200 ml zeleninového vývaru, 50 g cukru, 300 ml smetany a sůl.

Pastiňák oloupeme a nakrájíme na větší kostky, zalijeme vývarem a smetanou, osolíme, osladíme a vaříme do měkka – zhruba 30 až 40 minut - na mírném ohni. Vše pak rozmixujeme a propasírujeme přes jemný cedník.

Podle Jakuba jsou různé druhy pyré jak příloha k masu výbornou záležitostí a v Babiččině zahradě si na nich dávají záležet. A je prý skvělé, když máte pár čerstvých hříbků, které orestujete a vložíte na hromádku pyré.

Tak, ať se vám líčka podaří a budeme se těšit na další dobrotu příští týden.

(ok)

Poslat nový komentář