Byznys nás tlačí kupředu. Čokoládoví Mikuláši už nyní v nabídce marketů

Byznys nás tlačí kupředu. Čokoládoví Mikuláši už nyní v nabídce marketů
ilustrační foto internet

 

Toto zamyšlení nám zaslala naše pravidelná dopisovatelka a čtenářka PvNovinek, paní Jana. Je, bohužel, velmi pravdivé. Na konci léta vánoční nabídka?

"Podle kalendáře je ještě léto, i když počasí tomu neodpovídá. Astronomický podzim začíná až 23. září. Otevřu letáky supermarketů a vidím v nabídce mikulášské balíčky a cukrovinky na ozdobení vánočního stromečku. Otevřu počítač a na slevových portálech nabídky na vánoční nakupování v Drážďanech. Jsem z toho zděšená a nemám příjemný pocit, že mne někdo žene dopředu, že mi bere můj konec léta a nadcházející podzim. Na zahradě mi kvetou jiřiny, na polích jsou vidět květy planých heřmánků a divokých vlčích máků a já mám jít kupovat čokoládové mikuláše, které byly vyrobeny už po velikonočních svátcích?

Divíme se, že je doba uspěchaná, že nic nestíháme - letí nám čas? V tomto případě hloupý byznys nás tlačí dopředu. Dávám si otázku, zda se těch čokoládovek prodá víc, když už se prodávají koncem léta.

Zastavme se a nedejme se tímto otrávit. Podzim ťuká na dveře, budou nádherně zbarvené stromy, uvidíme nádherné scenérie mraků nad podzimním nebem. Nechoďte ještě do lesa prro vánoční stromeček, prostě si tu přírodu ještě užijte.

Přeji krásné podzimní dny a nespěchejte s nakupováním". Jana K.

Komentáře

Nevím jak komu, ale osobně mi čokoládoví Mikluláši a čerti v září v supermarketech vadí. Čas tak rychle letí a my ho ještě honíme dopředu. Ignorujme Mikukláše v supermarketech - vždyť teprve začal podzim! Nestárněme rychleji,  než nás nutí čas!!!

Poslat nový komentář