„Plastici“ navštíví v sobotu Apollo

„Plastici“ navštíví v sobotu Apollo
Archivní foto, zdroj www.plasticpeople.eu

Pražská rocková kapela The Plastic People Of the Universe zavítá tuto sobotu do prostějovského hudebního klubu Apollo 13. Hosty na koncertu bude prostějovská undergroundová skupina MIMO PROVOZ. Akce startuje ve 20:00 hodin.

Skupina The Plastic People Of the Universe vznikla v roce 1968 a inspirovala vznik mnoha dalších undergroundových skupin. Tvorba, kterou ovlivnili američtí Velvet Underground, Captain Beefheart či Frank Zappa (podle jehož písně Plastic People se skupina pojmenovala), se stala jednou z nejoriginálnějších na tehdejší rockové scéně nejen u nás. Skupina nechtěla přistupovat na ústupky a kompromisy tehdejšího režimu, což je přivádělo do komplikací s úřady a představiteli moci. V roce 1976 došlo k uvěznění několika členů. Z protestů proti uvěznění posléze vzešla iniciativa Charty 77, jejímž významným představitelem byl Václav Havel, a ta sjednotila opozici proti komunistickému režimu. Václav Havel i později se skupinou spolupracoval na pořádání koncertů na Hrádečku a vybíral jim texty jiných autorů ke zhudebnění. V reakci na perzekuci nahráli Plastici několik rozsáhlých kompozic. Po celou dobu tvorby se však udržovali jasnou vizi a hudebně nezaměnitelný výraz. Poslední CD, které této skupině vyšlo, je z roku 2009 a nese název Maska za maskou.

Vstupenky na undergroundový koncert jsou k mání v předprodeji v prodejně hudebních nástrojů v Kramářské ulici za 200 Kč a v sobotu na místě pak za 250 Kč.

(pel)

Sobota, Únor 18, 2012 - 20:00

Poslat nový komentář