Několik fotografií a poslední ohlédnutí za NO NAME

Několik fotografií a poslední ohlédnutí za NO NAME
Foto Václav K.
Další fotky: 
Několik fotografií a poslední ohlédnutí za NO NAME
Několik fotografií a poslední ohlédnutí za NO NAME
Několik fotografií a poslední ohlédnutí za NO NAME

 

Závěrečný koncert letošního Prostějovského léta patřil ve čtvrtek skupině NO NAME. Organizaci všeho kolem koncertu měla na starosti náměstkyně primátora Prostějova Ivana Hemerková. Odměnou za neustále drnčící telefony, všetečné dotazy a vteřinová rozhodnutí jí může být všeobecná spokojenost návštěvníků.

"Už dopředu jsme avizovali obchodníkům na náměstí, že ve čtvrtek nebude vjezd povolen ani zásobování. Technika kapely totiž zabrala hodně místa a to, že by se zde ještě projížděla nákladní auta, prostě nešlo. Naštěstí to všichni brali v klidu," řekla PvNovinkám ve čtvrtek odpoledne  náměstkyně, kterou nejvíc trápil možný nedostatek parkovacích míst. "S tím, jak zjišťuji, kolik lidí se na koncert chystá, začínám mít obavy, aby parkoviště stačila. Ještěže máme Městskou policii, tu jsem požádala o dohled. Bude to náročné," povzdechla si. O pár hodin později zase odpovídala na desítky dotazů, kde koncert bude, Prostějov totiž zalil vydatný déšť. I to nakonec dopadlo dobře, večernímu koncertu už nebe přálo.

"Proč jsme pozvali zrovna NO NAME? Protože jsme hledali skupinu, která osloví lidi napříč věkovými kategoriemi. A to se v tomto případě rozhodně povedlo," usmála se Ivana Hemerková.

Asi právě proto, že NO NAME je skupina  navýsost "slušných" kluků, oslovuje i stejné publikum. V průběhu koncertu ani po jeho skončení nezažily ulice města žádné výtržnosti. A ráno bylo náměstí čisté, to, že zde o pár hodin dřív duněla muzika a podupávaly stovky lidí, dosvědčovala jen parta montérů, skládající pódium. "Byla jsem překvapená, protože jsme na náměstí byli zhruba dvě hodiny. Za tu dobu jsem nezažila nikoho opilého, nikoho, kdo by hodil na zem kelímek od piva," přidala postřeh jedna z návštěvnic.

K dobré atmosféře nepochybně přispěli i obchodníci. "V provozu byly všechny venkovní zahrádky na náměstí, bylo fajn dát si zmrzku a o pár metrů dál poslouchat a sedět přitom u kávy," dodala další Prostějovanka. (ber)   

Poslat nový komentář