Policejní akce Velikonoce na silnicích

Policisté byli o velikonočním víkendu vidět na každém kroku. Ilustrační foto
Policisté byli o velikonočním víkendu vidět na každém kroku. Ilustrační foto

O prodlouženém víkendu proběhla na území celého Olomouckého kraje v souvislosti s velikonočními svátky rozsáhlá bezpečnostní akce na silnicích. Jak dopadla?

Policejní akce byla zaměřená především na dodržování pravidel silničního provozu, zejména se kontrolovala nejvyšší povolená rychlost a zákaz jízdy pod vlivem alkoholu. Například jen na Olomoucku se akce zúčastnilo 26 policistů, kteří zkontrolovali celkem 438 vozidel a zjistili 89 přestupků. Řidiči na pokutách zaplatili celkem 39 900 korun. Devět přestupků oznámili policisté do správního řízení. Jedenáct přestupků souviselo s nerespektováním dopravního značení nebo s doklady k řízení a provozu motorového vozidla. 

 

A jakých dalších přestupků se řidiči na Olomoucku dopustili?

 

Překročení nejvyšší povolené rychlosti 59
Nerozsvícená světla  8
Špatný technický stav vozidla 7
Nepoužití bezpečnostních pásů 4
Telefonování za jízdy 1
Požití alkoholických nápojů 1

 

 

 

Dopravně bezpečnostní akce policistů probíhaly na území celé republiky. Jedním z důvodů byl vysoký počet usmrcených lidí při nehodách o velikonočních svátcích v minulých letech. A letos se trend podařilo zlomit, ať již za ním stojí vysoké množství policistů na silnicích, nebo špatné počasí s tendencí menšího počtu řidičů výletníků. Během prodlouženého velikonočního víkendu zemřeli na silnicích České republiky tři lidé, od roku 2000 je to nejnižší počet obětí.

(red)

Poslat nový komentář