Ujížděl, pak prchal, policistům stejně neutekl. Byl zdrogovaný a bez řidičáku

Ujížděl, pak prchal, policistům stejně neutekl. Byl zdrogovaný a bez řidičáku
ilustrační foto

Včera před půlnocí chtěli policisté z obvodního oddělení Prostějov 2 v Žeranovské ulici v Prostějově zastavit a zkontrolovat osobní automobil značky BMW a jeho řidiče. Na výzvy k zastavení však řidič nereagoval a naopak policistům začal ujíždět. Ti ujíždějící vozidlo pronásledovali Drozdovickou ulicí na Sídliště svobody. 

"Tam devětadvacetiletý řidič vozidlo zastavil, vyskočil a policistům začal utíkat. Policista byl však rychlejší a muže dostihl. Protože pronásledovaný neuposlechl výzvy k zastavení, byl policistou zastaven a zadržen za pomoci donucovacích prostředků," informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že při zadržení nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

"Následným šetřením policisté zjistili, že muž má rozhodnutím Magistrátu města Prostějova až do prosince 2017 vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Protože byl muž zcela zjevně pod vlivem omamných látek (mimo jiné při vystupování z vozidla upadl na zem), provedli u něho policisté zkoušku na přítomnost jiných návykových látek. Ta byla pozitivní na látky amphetamin/metamphetamin a cannabis. Muž přiznal užití jedné dávky pervitinu dne 16. září a tří „skleněnek“ marihuany bezprostředně před jízdou. Výzvu k podrobení se odbornému lékařskému vyšetření odmítl," dodal mluvčí.

Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání s trestní sazbou odnětí svobody až na dvě léta a přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu pak hrozí pokuta od 2 500 do 20 tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku. (red)

 

Poslat nový komentář