Další jednání o rozhledně na Kosíři proběhne v pátek!

Další jednání o rozhledně na Kosíři proběhne v pátek!
ilustrační foto

Šestého února letošního roku byla z technických důvodů uzavřena rozhledna na Velkém Kosíři. O jejím dalším osudu rozhodne páteční valná hromada Mikroregionu Kosířsko.

Rozhledna byla uvedena do provozu 22. června 2013. Za dva a půl roku provozu na její vrchol vystoupaly tisíce lidí. To se ale projevilo na jejím technickém stavu. Je natolik závažný, že Mikroregion Kosířsko, který ji provozuje, rozhodl kvůli bezpečnosti návštěvníků o jejím uzavření.   

"O tom, co s rozhlednou bude dál, rozhodne valná hromada. Ta se bude konat tento pátek," sdělila redakci předsedkyně Mikroregionu Kosířsko Hana Rozsypalová.

V této chvíli je o víkendech otevřena prodejna ve spodní části rozhledny, a to do konce června 2017. I o jejím osudu rozhodne valná hromada. Ohniště v přístřešku je rovněž přístupné. (ber)

 

Komentáře

Valná hromada rozhodne následovně:

1. Rozhledna přirozeně zchátrala věkem, páč tam chodilo moc lidí. Zhotovitel žádnou odpovědnost nenese a navíc je to něčí strejček.

2. Rozhledna zůstane stát, ale bude zavřená, páč nejsou peníze ani na opravu, ani na postavení nové, ani na strhnutí staré. Kromě toho je i na zavřenou rozhlednu hezký pohled a je vynikající technickou památkou.

3. Kiosek zůstane v provozu o víkendech, když bude pěkně, nebo tak dlouho, dokud se to místní prodavačce bude líbit. Mikroregion Kosířsko vysoce vyzdvihuje význam kiosku pro turistiku v regionu a vysoce oceňuje přínos této investice.

4. Ohniště v přístřešku zůstává nadále oblíbenou součástí turistické infrastruktury a pro velký zájem veřejnosti bude napřesrok ohrazeno zbrusu novými kameny.

Poslat nový komentář