Zloděj měl rychlé nohy, zastavili ho až strážníci

Zloděj měl rychlé nohy, zastavili ho až strážníci
ilustrační foto

Filuta motající se při vykládání zboží z dodávky kolem auta využil chvilky, z kabiny odcizil mobilní telefon a dal se na útěk. Okradený řidič se vydal za ním. Chlápci běžící ulicí neušli pozornosti strážníků městské policie. Pomocí auta se jim podařilo zloděje zadržet.

Pořád se o tom píše: dávejte si pozor na své věci, vozidlo vždy uzamykejte, i když se pohybujete v jeho blízkosti. Vykutáleným lapkům stačí chvilka a vaše věci mohou nenávratně zmizet. Štěstí měl osmačtyřicetiletý řidič dodávkového vozidla, kterému zloděje pomohla zastavit hlídka Městské policie Prostějov.

K případu došlo ve čtvrtek 12. ledna dopoledne v areálu jedné firmy v ulici Sladkovského. Řidiči, který vykládal zboží ze zadní části dodávky, připadalo divné, že se kolem kabiny motá neznámý muž. Najednou se dal mladík na útěk, řidič se instinktivně vydal za ním. Muži vyběhli z areálu firmy na ulici, kde si jich všimli kolemjedoucí strážníci a autem se vydali za nimi. Zásah proběhl během chvilky, podezřelý muž běžící Havlíčkovou ulicí zabočil do Šafaříkovy, jeden strážník na rohu ulic vystoupil a druhý mu nadjel, aby zablokoval cestu. Prchající zloděj to vzdal a na výzvu se zastavil, strážníkům přiznal krádež mobilu. Ze zloděje atleta se vyklubal sedmadvacetiletý recidivista s bohatou kriminální minulostí, jenž byl nedávno odsouzen za majetkovou trestnou činnost. Mezitím na místo doběhl okradený řidič a strážníci mu předali jeho telefon. 

Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolaná Policie ČR. Ta si věc převzala k dalším úkonům.

(red) 

Poslat nový komentář