Kraj opraví 18 kilometrů silnic, zmizí i tankodrom na Dub

Kraj opraví 18 kilometrů silnic, zmizí i tankodrom na Dub
ilustrační foto internet

 

V Olomouckém kraji bude zrekonstruováno 17,7 kilometrů silnic za 223 milionů korun. Půjde zejména o silnice 2. a 3. třídy a komunikace ve městech a obcích nad 500 obyvatel. Rekonstrukce se dočkají i dva známé "tankodromy", u Dubu nad Moravou a Hrochova.

Největší investicí bude rekonstrukce silnice u Dubu nad Moravou. "Jedná se o tříkilometrový úsek ve směru na Prostějov, který je v katastrofálním stavu," říká mluvčí Regionální rady Střední Morava Renata Škrobálková. Regionální operační program Střední Morava na jeho rekonstrukci přispěje dotací ve výši 54 miliony korun. Součástí bude i rekonstrukce dvou mostů.

Z dalších čtyřiadvaceti silnic, které projdou opravou, je pro prostějovský region zajímavá rekonstrukce sedmikilometrového úseku mezi Holubicemi a Hrochovem, která přijde na 39 milionů korun.

Že se uleví i obyvatelům našeho regionu je nasnadě. "Jezdím každý druhý den za maminkou do Přerova. Bydlím v Předmostí, takže je pro mě lepší cesta na Dub, vyhnu se zácpám v centru. Moje auto dostalo za ty dva roky, co dojíždím pravidelně, pořádně zabrat. Tam prostě nemáte kde se těm obr dírám vyhnout," nechal se slyšet Vladimír Janda. (ber) 

Poslat nový komentář