Pes přivázaný u plotu skončil v útulku

Pes přivázaný u plotu skončil v útulku
ilustrační foto

Minulou neděli byla Městská policie Prostějov přes tísňovou 156 upozorněna na psa, který je uvázán k plotu za domem oznamovatele. Vyslaní strážníci psa na místě nalezli. "Hlídka provedla následné kontroly a protože se  pes i o  půl čtvrté nacházel na původním místě, byl převezen na služebnu městské policie," uvedla Jana Adámková z oddělení prevence Městské policie Prostějov.

Zvíře mělo na sobě čip, z něhož byla zjištěna majitelka. Tu se však povedlo zkontaktovat až na druhý den večer. Dvaašedesátiletá žena sdělila totožnost nové majitelky, které zvíře  darovala, neboť se o něj nemohla postarat. Z  údajů však vyšlo najevo, že osoba neexistuje. Zvíře skončilo v útulku.

"Událost byla postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku, a to porušením vyhlášky, jelikož chovatel je povinen finančnímu odboru ohlásit pro účely evidence ukončení chovu psa na území města, ztrátu, darování či úmrtí psa, což majitelka neučinil," dodala Adámková.

Správní orgán posoudí i skutečnost, zda došlo k porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání. Nikdo nesmí zvíře opustit s úmyslem se ho zbavit nebo je vyhnat.

(red)

Poslat nový komentář