Velké ryby uvízly v síti policie

Velké ryby uvízly v síti policie
ilustrační foto

Komisařům z oddělení obecné kriminality v Prostějově se podařilo dopadnout pachatele sérií krádeží vloupáním do firem a rodinných domů. Způsobili škodu za půl milionu korun!

Jedná se o trojici mužů (s daty narození 1981,1980 a 1978) z Prostějovska. "Díky kvalitní operativní činnosti policejních komisařů se pachatelé pod tíhou důkazů postupně doznali k bezmála dvaceti takových případů," sdělila Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov. Pachatelé nekradli vždy společně. "Nebylo výjimkou, že některý z nich se pustil do této trestné činnosti zcela sám, jindy všichni tři společně. V několika případech se k obviněným dokonce přidal i další devětatřicetiletý kumpán z Prostějova," dodala policejní mluvčí. 

Pachatelé postupně odcizili od stavebního nářadí, elektroniky, šperků, autosoučástek, pohonných hmot, starožitností po finanční hotovost vše, co jim doslova přišlo pod ruku. Všichni muži mají za sebou bohatou trestní minulost. Celková škoda způsobená pácháním jejich trestné činnosti byla dosud vyčíslena na úctyhodného půl milionu korun. Dva z povedené trojice mají nařízen nástup do výkonu trestu odnětí svobody, třetí je dosud stíhán vazebně. "V daném případě za přečiny krádež vloupáním, porušování domovní svobody a poškození cizí věci mužům hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," sdělila Eva Čeplová.

(red)

Poslat nový komentář