Starce v Okružní ulici zabil tento muž

Starce v Okružní ulici zabil tento muž
Policejní identikit muže podezřelého z vraždy

V pátek 2. 3. 2012 kolem půl třetí odpoledne policie přijala z tísňové linky 112 oznámení o možném spáchání trestného činu. Oznamovatel z domu v Prostějově na ulici Okružní slyšel rány, křik a volání o pomoc. 

Na místo jako první dorazil výjezd hasičů, dále záchranka a policie. V bytě byl nalezen dvaaosmdesátiletý muž, který ještě jevil známky života. I přes poskytnutou rychlou první pomoc se muže nepodařilo zachránit a zemřel. Předběžným ohledáním kriminalisté zjistili, že muž pravděpodobně toto zranění utrpěl po útoku dosud neznámé osoby. Policisté začali okamžitě v maximálním nasazení pátrat po osobě, která bezprostředně po skutku místo činu opustila. Pachateli v případě dopadení a pravomocného odsouzení hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

"Žádáme občany, kteří podle uvedeného popisu ví, o koho se jedná nebo ví, kde se podezřelá osoba zdržuje, aby kontaktovali Policii ČR na linku 158. Děkujeme za spolupráci," uvedla Eva Čeplová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov.

 

Popis podezřelého:

Muž ve věku kolem padesáti roků, vysoký asi 170 až 180 cm. Měl modré oči a brýle s tenkou stříbrnou obroučkou. V obličeji byl vrásčitý s neholenými vousy-strništěm. Měl malé zažloutlé zuby a tenké, úzké rty. Na hlavě kšiltovku modré barvy a pod ní prošedivělé vlnité husté vlasy. V uvedené době byl oblečen v pletený svetr světle hnědé barvy u krku se stojatým límečkem a v přední části s kratším zipem. Na nohou modré montérky s tzv. laclem, na kterém byl velký bílý nápis „VÝTAH“. Na sobě měl ještě světle modrou lehkou šusťákovou bundu na zip. Nehty na rukou měl neupravené, okousané a za nimi viditelnou špínu. Hovořil česky bez dialektu či slovní vady. 

Poznávacím znamením může být jeho obličej a krk, který měl poset jizvami po akné nebo neštovicích.

(red)

Poslat nový komentář