Policie zlikvidovala pěstírnu marihuany

Policie zlikvidovala pěstírnu marihuany
ilustrační foto

Policisté zatli tipec šestadvacetiletému muži, který doma nejméně dva roky pěstoval konopí seté.Včera u něj byla provedena domovní prohlídka a muž se doznal.

Šestadvacetiletý muž z Prostějova tak nyní čelí přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku. Skutku se měl dopustit tím, že od přesně nezjištěného měsíce a roku, ale nejméně po dobu dvou posledních dvou let měl a má v bytě v Prostějově bez povolení rostliny konopí setého.  Všechno nasvědčuje tomu, že technika pěstování měla charakter tzv. "indoorového" pěstování rostlin konopí k dosažení vysokého obsahu THC. 

"Před týdnem vydal soudce Okresního soudu v Prostějově příkaz k provedení domovní prohlídky.Včera bylo přistoupeno k výše uvedené domovní prohlídce. U podezřelé osoby byl proveden předchozí výslech, při kterém pod tíhou provedení domovní prohlídky tato osoba dobrovolně vydala věci důležité pro trestní řízení," uvedla k případu Eva Čelová, tisková mluvčí Policie ČR Prostějov. Jednalo se o 91 kusů rostlin různých velikostí ve fázi růstu s podezřením na rostliny konopí setého, dále substráty, hnojiva, technické zařízení (pěstební stan, časové spínače, ventilátory, zavlažovací systém, vzduchotechnika apod.), které je potřebné k tzv. "indoorovému" pěstování rostlin konopí. Mladému muži nyní hrozí až půl roku trest odnětí svobody.

(red)

Poslat nový komentář