Alkohol za volantem. Nemyslíš, zaplatíš!

Alkohol za volantem. Nemyslíš, zaplatíš!
ilustrační foto

To, že alkohol za volant nepatří, je napsáno na každé etiketě láhve s alkoholem. Ale možná by to mělo být napsáno na každé skleničce, do které se alkohol nalévá, protože v mnohých případech to nepomáhá.

Tento týden policie na Prostějovsku takových řidičů, kteří si dali nejednu skleničku, a přeci jen usedli za volant, řešili hned několik.

Ve středu krátce před půlnocí policejní hlídka zastavila jednadvacetiletého řidiče ve vozidle Ford v ulici Finská v Prostějově. Při kontrole policisté provedli dechovou zkoušku a mladému řidiči byla naměřena hodnota 1,62 promile alkoholu v dechu. Lékařské vyšetření však odmítl. Řidič je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Další jízda mu byla zakázána.

O tři hodiny později policisté chytili dalšího nezodpovědného řidiče, tentokrát v obci Kostelec na Hané. Osmačtyřicetiletý řidič jel s nákladním vozidlem a u místního hřbitova byl zastaven a kontrolován policejní hlídkou. Dechová zkouška byla pozitivní a vykázala hodnotu 0,49 promile alkoholu v dechu. Řidič uvedl, že si dal jedno dvanáctistupňové pivo před pěti hodinami. Na místě mu policisté odebrali řidičský průkaz a stejně jako předchozímu řidiči byla jízda vozidlem zakázána.

Do skupiny řidičů, kteří ten den pili alkohol a usedli za volant, patří také pětačtyřicetiletý muž, který byl jako řidič osobního vozidla Š- Felicia zastaven v obci Držovice. Dechová zkouška u něho ukázala hodnotu 0,45 promile alkoholu v dechu. Řidič se policistům doznal, že před jízdou vypil jedno pivo. Také on přišel o řidičský průkaz a z místa autem již odjet nemohl. Oba posledně jmenovaní řidiči se budou za svého jednání zodpovídat před správním orgánem, který rozhodne také o trestu.

(pž) 

Poslat nový komentář