Případy Městské policie Prostějov v minulém týdnu

Případy Městské policie Prostějov v minulém týdnu
ilustrační foto

Rušil noční klid – 21.9.2012

Ve dvě hodiny v noci nahlásil občan telefonicky na linku 156 obtěžování hlukem. Uvedl, že na křižovatce ulic Šárka, Dobrovského, mladík ustavičně túruje motor vozidla. Má u něj i podezření na požití alkoholu. Strážníci v uvedené oblasti zjistili jednadvacetiletého muže, který nevlastnil řidičský průkaz, přesto se rozhodl projet v automobilu, který měl přední část zcela zdemolovanou. Hlídka na místo přivolala Policii ČR. Po dohodě strážníci projeli úsek, kudy výše zmíněný řidič projel. Na ulici Lidická u garáží směrem k zadní části hřbitova objeveny stopy po nárazu. Celou záležitost si převzala skupina dopravních nehod Policie ČR k dalším úkonům.

Fretka skončila u ochránců přírody – 15.9.2012

Strážníci převzali od nálezkyně poraněné zvíře na ulici Kollárova. Po té fretka předána pracovníkovi Českého svazu ochránců přírody na Husově náměstí

Poškození výherního automatu – 15.9.2012

Hodinu po poledni přijato na linku 156 oznámení od obsluhy, že v provozovně muž porouchal výherní automat. Ve svém zápalu dostat se k výhře urputně bouchal prsty do tlačítek až došlo k poničení mechanismu. Po zkontaktování servisního technika byla škoda předběžně odhadnuta na 1000 Kč. Pro podezření z přestupku proti majetku celá událost postoupena správnímu orgánu k dořešení. Pětadvacetiletému muži hrozí pokuta do výše 15 000 Kč.

Neznámý pachatel odcizil bronzovou cedulku na kapličce - 14.9.2012

V podvečer na linku 156 nahlášeno zcizení bronzové cedulky umístěné na kapličce, která stojí v blízkosti Sídliště svobody. Oznamovatel si této věci povšiml při procházce se psem. Informaci strážníci na místě ověřili. Byla zjištěna chybějící tabulka o rozměrech 30x 40 cm s datem výstavby kaple. Po zkontaktování příslušné osoby vyšlo najevo, že toto není první případ a v minulosti byla odcizena již několikrát. O události vyrozuměna Policie ČR , neboť toto spadá do její kompetence.

Str. Jana Adámková, MP PV - prevence

Poslat nový komentář