Lupič odjel na dámském kole. Jako v Klenovicích

Lupič odjel na dámském kole. Jako v Klenovicích
ilustrační foto/zdroj: dbarchitect.com

 

Prostějov (bat) Lupič v Prostějově včera krátce před půl sedmou večer přepadl jednu z prodejen na ulici Západní. V ruce měl nůž a na hlavě dámskou silionovou punčochu. Z místa ujel na kole.

 

"Neznámý lupič, maskován punčochou a kapucí přes hlavu, vstoupil do prodejny. Na pokladní namířil na ni nůž a požadoval vydání peněz. Pětatřicetiletá pokladní ho neposlechla a v zájmu ochrany svého zdraví utekla směrem do prodejny. Lupič neváhal, z pokladny vytrhl zásuvku i s penězi a odešel pryč," popisuje přepadení policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

Před prodejnou nasedl zloděj na připravené dámské kolo červení barvy a ujel směrem k Aquaparku. Prodejna přišla o více než 15 tisíc korun, zloději v přápadě dopadení hrozí od 2 do deseti let za mřížemi.

 

Případ nápadně připomíná ten, který se stal na konci října v Klenovicích na hané na Prostějovsku. Maskovaný lupič tu tehdy přepadl poštu a z místa také ujel na červeném dámském kole (psali jsme zde). Zda spolu oba případy souvisí zatím policie nechce potvrdit. "Ano, případy se podobají, ale vzhledem k tomu, že vyšetřování probíhá a policie intenzivně na případu pracuje, nemůžeme zatím potvrdit ani vyvrátit domněnku, že by mohly mít něco společného," říká k tomu Urbánková. V jednom se však nový případ přepadení liší, policie tentokrát získala také obrazovou stopu. "Tu jsme v Klenovicích neměli, fotky budou k dispozici nejspíše už zítra," doplňuje.

 

Policie v souvislosti s přepadením v Prostějově žádá o pomoc také případné svědky. "Jednalo se o muže ve věku kolem 30 let, vysokého asi 175 cm, podsadité postavy se širokými rameny, vzpřímeného postoje. Obličej měl hranatého tvaru s výraznou bradou. Mluvil spisovně, bez jakéhokoliv nářečí, hlas měl klidný a hluboký. Na sobě měl zelený kabát s kapucí dlouhý do půli stehen, zapnutý na zip; černé kalhoty, na rukou měl rukavice. Kapuci měl nasazenou na hlavě, obličej měl maskovaný silonovou punčochou hnědé barvy. V levé ruce držel nůž s černou plastovou rukojetí a lesklou čepelí v délce 20 – 30 cm. Před prodejnou měl připraveno dámské jízdní kolo červené barvy, na které nasedl a ujel," popisuje pachatele Urbánková a dodává, že případní svědci se mohou obrátit na telefon 974 781 336 – SKPV Prostějov, nejbližší policejní služebně nebo na bezplatnou telefonní linku 158.

Komentáře

Je mi to celkem jedno,když se někdo splete na klávesnici,ale "profíkům" by se to stávat nemělo.Zvláště,když se chyby objevují neustále.
Viz:
dámskou silionovou ,dámské kolo červení barvy , zloději v přápadě dopadení ,
v Klenovicích na hané .

Poslat nový komentář