Vyloupil 8 chat, při poslední loupeži ho chytli

Vyloupil 8 chat, při poslední loupeži ho chytli
ilustrační foto/ zdroj PČR

Ohrozim (bat) Zloděje, který vykrádal měsíc a půl chaty v okolí obce Ohrozim na Prostějovsku, se podařilo dopadnout minulý týden ve čtvrtek prostějovským kriminalistům. Nyní ve vazbě čeká na soud.

 

Zloděj, který loupil od poloviny října až do minulého týdne, stihl navštívit 8 chat. Ta poslední se mu však stala osudnou. "Ve čtvrtek ráno byl přímo na místě zadržen policisty z obvodního oddělení Plumlov. Ti během vyšetřování zjistili, že se jedná o  dvaatřicetiletého  muže z Olomoucka, který není žádným nováčkem, ale za sebou má již trestní minulost," informuje o přápadu policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.

 

Do většiny chat se zloděj vloupal oknem. Některé z nich jen prohledal, ale nic si neodnesl. V jiných vzal například dalekohled, automatickou svítilnu, dvě lahve alkoholu a nepohrdl ani menším obnosem  peněz.  V jedné z chat dokonce nepravidelně přebýval. Celkem způsobil škodu 8 300 korun. "V pátek 30. listopadu mu bylo plumlovskými policisty sděleno podezření ze spáchání hned několika trestných činů. Trestného činu porušování domovní svobody, krádež a trestného činu  poškození cizí věci. Nyní mu za uvedené trestné činy hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 6 měsíců do tří let," dodává Urbánková s tím, že na soud čeká zloděj v olomoucké vazební věznici.  

 

Poslat nový komentář