Zloději opět řádili, na mušku si vzali auta i firmu

Zloději opět řádili, na mušku si vzali auta i firmu
ilustrační foto

Prostějovsko (bat) Dvě vykradená auta a jednu firmu mají na svědomí zloději, kteří během posledních dní kradli na Prostějovsku. Do aut i objektu se dostali okny, které rozbili.

První krádež se odehrála přes víkend, kdy došlo ke vloupání do nákladního motorového vozidla Ford Transit na ulici Krapkova v Prostějově. Zloděj mu rozbil okno a z vnitřních prostor ukradl akušroubovák i s kufříkem. Celková škoda byla vyčíslena na 13 500 korun. 

 

Druhým vykradeným vozidlem je vozidlo Mazda, do které se zloděj vloupal v nedělních ranních hodinách. Auto bylo zaparkované na ulici Lidická v Prostějově, za místním hřbitovem. "Neznámý lapka využil toho, že v něm jeho majitel nechal volně odloženou  igelitovou tašku i  s věcmi. Kladivem rozbil okno a tašku vzal. Poškozený si však nezvyklého chování kolem vozidla všiml a pachatele začal pronásledovat. Téměř ho dostihl, ale lapka byl rychlejší a zmizel směrem k ulici Okružní. Během útěku se však svého lupu vzdal a tašku odhodil na ulici Lidická. Škoda byla vyčíslena na 4 500 korun.," popisuje tisková mluvčí policie Irena Urbánková. 

Posledním případem je vykradená budova jedné ze zemědělských společností na Prostějovsku. Do té se zloděj vloupal v době od 15.12. do 17.12. "Podařilo se mu do ní vniknout oknem, navštívil v ní 4 kanceláře a kantýnu, ze které ukradl 2 lahve alkoholu. Poškodil i bezpečnostní zařízení budovy. Celková škoda byla vyčíslena na 12 tisíc korun," dodává Urbánková.

Poslat nový komentář