Půjčil si od známého notebook a zastavil ho v zastavárně.

Půjčil si od známého notebook a zastavil ho v zastavárně.
ilustrační foto

Prostějov – „Důvěřuj, ale prověřuj“ platí v dnešní době víc, než kdy před tím. Měli bychom být obzvláště opatrní, komu vlastně své věci půjčujeme, a když jde o peníze, pak opatrnosti není nikdy dost. Své o tom ví i poškozená sedmapadesátiletá žena, která chtěla pomoci svému známému.

„Hned ze dvou trestných činů, a to trestného činu podvod a zpronevěra je podezřelý sedmatřicetiletý muž z Prostějova. Podvodu se dopustil na své známé, kterou přesvědčil, aby si na své jméno uzavřela u finanční společnosti půjčku ve výši dvacetitisíc korun. „Zavázal se, že jí peníze vrátí nejpozději do konce června roku 2012. Do dnešního dne však nevrátil nic a poškozené ženě vznikla škoda za téměř 35 tisíc korun“, uvádí tisková mluvčí Irena Urbánková.

Zpronevěry se podezřelý muž dopustil opět na svém známém, od kterého si vypůjčil notebook, který neváhal zastavit do zastavárny. Obdržel za něj 3500 korun, které využil pro vlastní potřebu. „Celková škoda, kterou podezřelý svými činy způsobil, byla vyčíslena na téměř 43 tisíc korun. V pondělí 7. ledna 2013 si vyslechl sdělení podezření pro oba trestné činy, za které mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Případ se šetří ve zkráceném přípravném řízení“, doplňuje Urbánková.

(red)

Poslat nový komentář