Pašíci na fotbalovém hřišti

Pašíci na fotbalovém hřišti
ilustrační foto

V uplynulém týdnu měli strážníci Městské Policie Prostějov plné ruce práce. Zadrželi u sběrného dvora hledaného dvaadvacetiletého mladíka a předali Policii ČR, ale také řešili případ falešných „Tří králů“. V ulici Barákova v Prostějově přistihli trojici přestrojených v kostýmech Tří králů. Jednalo se o dvaadvacetiletou matku se svým čtyřletým dítětem a čtrnáctiletého chlapce. Falešnou sbírku vybírali do pokladničky, kterou mladá žena vyrobila z plechovky a přelepila logem. Hlídce se mladá žena přiznala, že vybrali osmdesát korun, které ale ve chvíli zadržení už u sebe neměla. Tato událost byla postoupena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku. Hoch předán rodičům.

Upozornění: Charitativní akce sbírky Tří králů je na území Prostějova vyhlášená do dnešního dne, tedy 14. ledna. Koledníci chodí v doprovodu dospělé osoby, která má u sebe průkaz charity. Pokladnička má logo charity a musí být zapečetěna.

A také jeden kuriozní případ. Minulou neděli 6. ledna 2013 před dvanáctou hodinou, přijala služba Městské Policie informaci od zaměstnance Českých drah o dvou pobíhajících chovných prasatech za kruhovým objezdem směrem na Kostelec na Hané. Když hlídka dorazila na místo, našla vepříky na fotbalovém hřišti. Pašíci se dostali ven ze zahrady přes poškozený plot. Hlídka Městské Policie okamžitě zkontaktovala majitele a ten ihned provedl nápravu, aby se situace s únikem zvířat již neopakovala. Naštěstí nikomu žádná újma na zdraví ani majetku nevznikla.

(red)

 

Poslat nový komentář