Víkend byl ve znamení drog a alkoholu za volantem

Víkend byl ve znamení drog a alkoholu za volantem
ilustrační foto

Prostějovsko – O víkendu řešila Policie ČR hned několik závažných prohřešků. Dva řidiči měli v sobě alkohol, jeden drogy.

O případu mladého čtyřiadvacetiletého řidiče, který byl kontrolován policejní hlídkou v obci Lutonín, jsme vás již infomovali. U řidiče osobního vozidla Opel Corsa byla dechová zkouška na alkohol negativní, ale test na návykové látky ukázal pozitivní výsledek na amphetamin, methamphetamin a extázi. Řidič se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Ve stejný den před pátou hodinou odpoledne kontrolovala policejní hlídka řidiče v obci Vrbátky na Prostějovsku. Padesátiletý řidič vozu Škoda Felicia měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol a navíc u sebe neměl řidičský průkaz. Policisté mu naměřili 0,44 promile alkoholu v dechu. Druhé měření ukázalo hodnotu 0,48 promile alkoholu. Řidič se přiznal, že vypil jedno pivo, s naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem krve nežádal. Další jízda mu byla hlídkou zakázána.

O půl desáté večer opět úřadoval alkohol. V obci Hluchov – Zdětín zastavila policejní hlídka šedesátiletého řidiče v osobním voze Honda. Provedená dechová zkouška byla opět pozitivní na alkohol. Policisté řidiči naměřili 0,74 promile alkoholu v dechu. Další test už nebyl řidič schopen provést. Nejprve souhlasil s provedením lékařského vyšetření, ale v policejním vozidle si to rozmyslel a po hlídce požadoval provedení druhého dechového testu. Druhý test ukázal hodnotu 0,76 promile alkoholu v dechu. Svá rozhodnutí měnil podle situace. Odmítl podepsat kontrolní lístky s naměřenými hodnotami a požadoval opět lékařské vyšetření, toto rozhodnutí ale nakonec také odvolal. Další jízdu mu hlídka zakázala a případ bude předán ke správnímu řízení.

(red)

Poslat nový komentář