Předjíždění na I/46 způsobilo havárku

Předjíždění na I/46 způsobilo havárku
ilustrační foto

Pouze lehká zranění si vyžádala včerejší dopravní nehoda mezi Horním Štěpánovem a obcí Pohora. Včera krátce po třetí hodině ranní nezvládl dvaapadesátiletý řidič svůj vůz Opel Corsa, a po průjezdu prudké levotočivé zatáčky sjel mimo silnici a narazil do stromu. Důvodem dopravní nehody zřejmě bylo, že muž nepřizpůsobil svou jízdu stavu a povrchu vozky na které ležela uježděná vrstva sněhu. Z tříčlenné posádky vozu Opel Corsa utrpěli dva spolujezdi lehká zranění a byli sanitním vozidlem převezeni do prostějovské nemocnice na ošetření. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou a hmotná škoda je asi dvacet tisíc korun. Další okolnosti dopravní nehody policisté řeší.

Další včerejší nehoda se stala na silnici I/46 ve směru z Brna na Olomouc, v katastru obce Prostějov. Tato večerní nehoda se obešla bez zranění, ale hmotná škoda se vyšplhala až na dvěstě tisíc korun. Pětačtyřicetiletá řidička vozidla Peugeot včeravečer předjížděla před ní pomaleji jedoucí vozidlo. Po předjíždění se vracela zpět do svého jízdního pruhu, volantem však zřejmě zatočila více vpravo a narazila do svodidel. Od nich se vozidlo odrazilo a narazilo do protilehlých svodidel. Dechová zkouška, kterou policisté u ženy na místě provedli, byla negativní.

Jakoby nestačilo, že v tomto období komplikuje dopravu velmi výrazně počasí, někteří řidiči riskují natolik, že usedají za volant pod vlivem omamných látek. Při včerejší kontrole policejních hlídek zjistili strážci zákona hned dva řidiče, kteří byli pod vlivem OPL (omamných a psychotropních látek) První, třicetiletý řidič, kterého zkontrolovala policejní hlídka na ulici Olší ve Smržicích. Muž sice odmítl provedení zkoušky na návykové látky, ale policistům se přiznal že před jízdou užil omamné látky. Navíc u tohoto řidiče policisté zjistili, že je bez řidičského oprávnění, další jízdu mu zakázali a nyní je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Druhý hazardér s lidským životem je teprve dvacetiletý mladík. Večer byl policejní hlídkou kontrolován v Čelechovicích na Hané, když řídil vůz Škoda Felicie. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní, zato test na návykové látky byl pozitivní na canabis. Řidič se podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

(red)

Poslat nový komentář