Vyšetřování přepadení dodávky v Přemyslovicích pokračuje

Vyšetřování přepadení dodávky v Přemyslovicích pokračuje
Přepadená dodávka v Přemyslovicích
Další fotky: 
Vyšetřování přepadení dodávky v Přemyslovicích pokračuje

Včera jsme čtenáře informovali o případu, který se stal v Přemyslovicích na Prostějovsku.

Tři maskovaní pachatelé přinutili dvoučlennou posádku transportního vozu k vydání hotovosti, kterou převáželi. Pod hrozbou střelby z automatických zbraní, posádka bezpečnostního vozidla peníze vydala. Při střelbě došlo k poškození transportního vozidla, ale ke zranění osob naštěstí nedošlo. Takovým způsobem si tři ozbrojení lupiči přišli na částku hned několik desítek milionů korun. To že se nejednalo o amatéry nasvědčuje i fakt, že po přepadení polili silnici benzínem a zapálili. Na místo byl přivolán policejní vrtulník a k výjezdové skupině policistů Olomouckého kraje také odborné speciální vyšetřovací týmy z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Okolnosti ozbrojeného přepadení jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování a dnes policisté pokračovali v intenzivním pátrání po pachatelích ozbrojeného přepadení. Prověřují a vyhodnocují veškeré poznatky, které získali na základě svědeckých výpovědí, ale také vlastním šetřením. „V této chvíli můžeme potvrdit, že pachatelé stříleli z automatických zbraní a při loupeži použili vozidlo terénního typu. Z taktických důvodů a s ohledem na vyšetřování nebude v této fázi zveřejňovat konkrétnější postupy v pátrání“, uvádí policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Policie nadále žádá svědky, kteří si všimli podezřelého vozidla, osob, nebo byli přímo svědky přepadení, aby se policistům přihlásili prostřednictvím linky 158, nebo se dostavili osobně na kteroukoli policejní služebnu.

(red)

Poslat nový komentář