Jeden nemohl stát na nohách a druhý lhal

Jeden nemohl stát na nohách a druhý lhal
ilustrační foto

 

Nelehkou službu mají občas městští strážníci. Například v uplynulém týdnu během pouhých dvanácti hodin odváželi dva pány na záchytnou stanici. Před šestnáctou hodinou spatřila hlídka muže ležícího na chodníku u školního hřiště ZŠ Dr. Horáka. Nezvládal stát na vlastních nohou a nadýchal 3,76 promile.

 

„Ve večerních hodinách pak vyjížděla hlídka k druhému opilci, a to na základě telefonického oznámení. Čtyřiadvacetiletý mladík spal na nákladní rampě v zadní části provozovny v Kostelecké ulici. Po probuzení nebyl schopen předložit doklady, ani sdělit své nacionály. Proto posléze skončil na obvodním oddělení Policie ČR k ověření totožnosti. V okamžiku, kdy nastupoval do služebního vozu, vyběhla zpoza keře fretka a přidala se k němu. Muž uvedl, že je to jeho zvíře, o které se v tomto stavu nepostará. Strážníci tedy fretku umístili do přepravky s tím, že mu ji, až vystřízliví, vrátí,“ uvedla k případům opilců strážník Jana Adámková.

Na policii dotyčný muž uvedl nesprávné údaje o své osobě. Při dechové zkoušce nadýchal 2,33 promile. Lékař potvrdil schopnost převozu na protialkoholní stanici. V přepravní sanitce, kde strážníci zajišťovali jeho doprovod, dostal záchvat zuřivosti a začal fyzicky hlídku napadat. Ta proti němu použila donucovací prostředky a agresor skončil v poutech. Nocleh ve zdravotnickém zařízení ho přijde na 2 600 Kč, kromě toho za přepravu zaplatí 1 500 Kč, navíc za pokus vydávat se za někoho jiného mu hrozí dle § 42c/1c zák. č.200/1990 Sb., u správního orgánu pokuta ve výši až 5 000 Kč.

(red)

Poslat nový komentář