PvNovinky exkluzivně: Máme hlavního svědka přepadení!

PvNovinky exkluzivně: Máme hlavního svědka přepadení!
ilustrační foto

Řidič modrého golfu, který v pondělí v podvečer chytil lupiče, jež v Lidické ulici okradl starou paní, kontaktoval redakci PvNovinek. Víme, proč hlášení o okradení nefigurovalo ve svodkách Policie ČR ani městských strážníků!

Nejrůznějším spekulacím, jež rozebírala další média, která převzala prostřednitcvím Facebooku naši původní zprávu o pondělním přepadení a okradení staré paní v Lidické ulici, je konec. Redakci PvNovinek se přihlásil jeden z nejdůležitějších aktérů celé události, mladý řidič modrého vozu golf IV pan Martin a stručně popsal celý incident. „Viděl jsem, jak k celé události došlo, jak pachatele začaly honit dvě dívky. Chtěl jsem mu nadjet a najednou se mi ztratil, vrátil jsem se směrem k Jezdecké ulici, pak jsem ho znovu uviděl utíkat. Vyskočil jsem a praštil s ním o zem,“ vylíčil pan Martin událost. Právě on donutil pobertu, aby okradené paní peníze, které vybral z peněženky, vrátil.

„Paní nechtěla nic hlásit na policii, ani se jí nedivím, byla otřesená a dovedu pochopit, že toužila po jediném – být už v klidu a teple svého domova,“ vyprávěl nám pan Martin. Nás však zajímalo, proč s pachatelem nedojel na policii, jak měl v úmyslu.

„Původně jsem to tak opravdu chtěl. Mám u policie pár kamarádů a tak jsem jim volal, co se stalo a že mám v autě pachatele. Je však zajímalo především to, jestli okradená paní podá oznámení. Bez toho prý nic dělat nemohou a stejně by ho museli pustit,“ vysvětlil pan Martin s tím, že pobertovi následně důrazně vysvětlil, jak se má příště chovat, a to především ke starším lidem.

„Víte, nemám takové lidi rád. Já sám jsem byl vychován k tomu, abych se starším vždy snažil spíš pomáhat, nesnáším, když je někdo okrádá. Ublížit starému a bezbrannému člověkovi, to není žádné hrdinství,“ dodal na závěr pan Martin.

Za redakci mu k jeho zásahu můžeme jen poděkovat a doufat, že domluva byla skutečně důrazná.

(ok)

 

Komentáře

Ad. média - ona média zcela jistě s oběma dívkami mluvila, jako PvNovinky. Protože pak by zcela jistě nemohla napsat, že k přepadení došlo u Kauflandu a další nesmysly.....Prostě oprásknutá diskuze z FB. . :D

Jsme velmi rádi, že jsou mezi námi lidé jako jste Vy a dvě slečny, které byly nápomocné. Ne každý by se takto zachoval! Děkujeme!

Nechapu proc se tady nekdo dohaduje jestli prevzal nebo ne.Popravde jen tady je popsane jak to bylo a ne ze nakonec i ja jsem zlodej.Myslim si,ze si to ten parchant bude hodne dlouho pamatovat a bude mit i urcite pamatku.Nebudu psat co se dal delo,abych ja jeste nechodil po soudech.Navic si myslim,ze nebyl sam.Vsiml jsem si jeste dvou co si myslim,ze sli za nim a jak jsem ho chytil a hodil do auta tak se najednou otočili,ale treba ne.Takze opatrne,jeden byl tak 45 let a druhej mladej tmavsi pleti.Ten zlodej tvrdil,ze je z Nezamyslic.

Ostatní média nepřevzala VAŠI PŮVODNÍ zprávu prostřednictvím facebooku. Celý ten rozhovor dívky, která byla svědkem přepadení někteří četli od začátku ve skupině Prostějov. A to ještě dřív, než se zapojila paní Sokolová. Některá média dokonce onu dívku oslovila téměř současně, jako paní Sokolová.Tak prosím nelžete!

Borec. Doufám, že domluva byla velmi důrazná.

Poslat nový komentář