8. ročník akce Na prázdniny bezpečně měřil tachometry

8. ročník akce Na prázdniny bezpečně měřil tachometry
ilustrační foto

S tímto názvem je spjata akce pro motoristy, připravená Městskou policií Prostějov ve spolupráci s krajským pracovištěm Besipu Olomouckého kraje. V letošním roce se uskutečnil již 8.ročník. Akce se konala první červnovou sobotu v době od 9 do 12.30 hodin. Zájemci měli možnost si porovnat ukazatel rychlosti ve vozidle s naměřenou hodnotou mobilním radarem. Do ulice J. Lady, kde  byl umístěn „Start“,  se  dostavilo celkem 172 řidičů. Z tohoto počtu pak i čtyři motorkáři.

„ Stejně jako v minulých letech si ve většině případů chtěli otestovat „padesátku“. Desítka řidičů měřený úsek projela vyšší rychlostí jak 70 km/hod. U osobního vozidla Škoda Rapid byla zaznamenaná nejvyšší naměřená  rychlost 92 km/hod.,“ konstatovala strážník Jana Adámková.

A jak řidiči dopadli?  Tachometr vesměs ukazoval o něco vyšší rychlost, než byla ta, kterou naměřil radar, což je v pořádku. Obecně totiž platí tříprocentní odchylka. Objevily se však i případy, kdy řidičům tachometr zaznamenal nižší rychlost, než bylo na radaru. Těchto řidičů bylo celkem čtrnáct. Tady je vhodné navštívit autoservis.

„Během akce byly zaznamenány i případy, kdy tachometr ukazoval o dost vyšší rychlost, než naměřil radar. Jednalo se celkem o 15 vozidel a nejvyšší odchylka činila 12 km/hod. To znamená, tachometr ukazoval 60 a radarem bylo změřeno 48 km/hod,“ dodala Adámková.

Po absolvování trasy obdrželi  všichni účastníci nejen lístek s naměřenou hodnotou, ale i malý dárek v podobě alkoholtestu a propagačních letáků  Besipu. (red)

Foto: MP Pv

Poslat nový komentář