Zmlácená žena skončila v nemocnici

Zmlácená žena skončila v nemocnici
ilustrační foto

Ve středu krátce po poledni volala na linku tísňového volání osmadvacetiletá žena, že je napadána svým druhem. Policejní hlídka ihned vyjela do menší obce na Přerovsku, kde zabránila dalšímu napadání oznamovatelky. Žena skončila v nemocnici, ke stíhání druha ale nedala souhlas.

Ke slovnímu útoku došlo nejprve v domě, pak se ale situace změnila. „Agresor ženu začal napadat pěstmi do obličeje, tak že upadla na zem, ale to už se odehrávalo na ulici před domem, kde jeho jednání viděli i sousedé. Situace se na chvíli uklidnila a poškozená se vrátila zpět do domu. Agresivita podezřelého ovšem nepřešla a opět zaútočil. Ženu za vlasy vytáhl ven před dům, kde ji vláčel po zemi a pěstí ji dával rány do hlavy a těla. Po příjezdu policistů odmítl s hlídkou spolupracovat, byl agresivní a na dané výzvy nereagoval. Proto musely být proti němu použity donucovací prostředky a nakonec skončil v poutech," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na policejní služebně byly provedeny nezbytné úkony a u podezřelého muže byla provedena také dechová zkouška, která byla pozitivní s hladinou 2,02 promile alkoholu v dechu. Poškozená byla převezena do nemocnice a dle lékaře se bude ze svých zranění léčit týden. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Po poučení nedala poškozená souhlas s trestním stíháním svého druha," dodala mluvčí. (red)

Ilustrační foto: PČR

Poslat nový komentář